26 квітня−День Чорнобильської трагедії, Міжнародний день пам’яті жертв радіаційних аварій та катастроф

      26 квітня 1986 року на Чорнобильській атомній електростанції стався вибух, який спричинив соціально-екологічну катастрофу глобальних масштабів. Ця катастрофа вважається найбільшою за всю історію ядерної енергетики  як за кількістю загиблих і потерпілих від її наслідків людей, так і за економічним збитком: мільйони гектарів забруднених радіацією земель, лісів та водойм, втрата здоров’я сотень тисяч людей, чисельні людські жертви та зруйновані долі.

      Але Чорнобиль – не лише велика трагедія, а й символ безмежної мужності багатьох тисяч ліквідаторів наслідків аварії - пожежників, експлуатаційного персоналу ЧАЕС, військовослужбовців, будівельників, учених, медиків, робітників, які йшли на зустріч невідомій небезпеці, виявивши жертовність та високий патріотизм, зупиняючи ядерну катастрофу. Ризикуючи своїм життям та здоров’ям, вони виконали свій обов’язок і захистили людство від згубного впливу й подальшого розповсюдження радіації. Їхній подвиг назавжди увійшов до літопису мужності й патріотизму українського народу.

      Тож у цей день вшановуємо ліквідаторів за їх сміливість та відвагу, передаємо найщиріші слова вдячності та доземний уклін за високу громадянську позицію і схиляємо голови перед світлою пам’яттю тих, чиї життя обірвала Чорнобильська трагедія.

      Адміністрація ДП «СхідГЗК».

 

Розділ: