Виробничі новини

Охорона праці. За інформацією Н.Войскової, головного інспектора ДП «СхідГЗК», за минулий тиждень нещасних випадків, аварій, пожеж у підрозділах комбінату не зафіксовано. Рівень захворюваності працівників станом на 7 вересня перебуває в межах сезонних показників, на лікарняному  114 осіб. На Інгульській шахті один працівник перебуває в лікарні з підозрою на коронавірусну інфекцію, четверо контактних – на самоізоляції (COVID-19 не виявлено). На шахті проведено всі заходи з дезінфекції та санітарної обробки згідно з регламентами. В усіх підрозділах виконуються превентивні заходи із запобігання поширенню COVID-19, здійснюється температурний скринінг на початку робочого дня та кожної зміни. Завершено роботу комісій щодо розслідування нещасних випадків на Новокостянтинівській шахті, які сталися 14 та 18 серпня, обидва випадки  кваліфіковані як такі, що пов’язані з виробництвом. За підсумками розслідування видано і направлено на всі шахти організаційні накази з метою проведення додаткових профілактичних заходів щодо недопущення аналогічних випадків.

Навчання. На Інгульській шахті проведено навчання з метою відпрацювання навиків швидкого реагування та ліквідації надзвичайної ситуації – легенда навчань «зависання кліті в стволі».

Роботи тривають. В рамках реалізації проекту «Новокостянтинівська шахта. Збільшення підіймальних можливостей» на шахті тривають пуско-налагоджувальні роботи механізмів, обладнання, машин, оформляються відповідні акти готовності за участю  експертів.

Працює робоча група. На виконання протокольного доручення засідання робочої комісії сторін Колективного договору ДП «СхідГЗК» від 20 серпня 2020 року на підприємстві створена і працює робоча група з розгляду питань підвищення заробітної плати працівникам та можливості виплати матеріальної допомоги на оздоровлення штатним працівникам при виході у щорічну відпустку. До 14 вересня всі підрозділи, служби, відділи підприємства направляють свої пропозиції, а 19 жовтня комісія має надати узагальнені пропозиції щодо джерел підвищення  заробітної плати з визначенням розміру та механізму її підвищення, виплати матеріальної допомоги на оздоровлення.

Підготовка до запуску. На гідрометалургійному заводі завершуються планово-попереджувальні ремонти та здійснюється підготовка до запуску в роботу уранового та сірчанокислотного виробництв. 7 вересня під головуванням головного інженера В.Пухальського за участю  фахівців профільних служб, керівників підрозділів, задіяних в проведенні ремонтних робіт,  на СКЦ відбулася виїзна нарада щодо пуску виробництва, забезпечення сировиною та дотримання вимог радіаційної та екологічної безпеки.

Протипожежні заходи на особливому контролі. У підрозділах на особливому контролі перебувають питання щодо дотримання пожежної безпеки в умовах надзвичайної пожежної небезпеки. Здійснюється покіс трав та прибирання сухостою в карантинних зонах, полив пожежонебезпечних зон на територіях виробництв, а також полив з метою пилеподавлення. На СКЦ проводяться заходи з утилізації упаковок, тари та пластику. Службою охорони праці забезпечується контроль за наявністю та робочим станом засобів пожежогасіння.

Контроль за умовами праці. Центральною пилогазодозиметричною лабораторією згідно з Програмою радіаційного контролю 2016-2020рр. здійснено контроль умов праці робітників ГМЗ, в тому числі сірчанокислотного цеху, ЦНДЛ, АТГ, РБУ, залізничного цеху, Інгульської шахти. Також забезпечено контроль якості промислових викидів стаціонарних джерел ГМЗ РМЗ та Інгульської шахти. Проводився відбір проб ґрунту та атмосферного повітря в санітарно-захисній зоні ГМЗ для подальшого аналізу на вміст шкідливих та радіаційно небезпечних факторів. В режимі пуску та роботи СКЦ проводився відбір проб атмосферного повітря підфакельно в населених пунктах (м. Жовті Води, с. Козацьке, с. Йосипівка, с. Зелений Гай та с. Миролюбівка) для подальшого аналізу на вміст сірчаної кислоти та сірчистого ангідриду. Перевищень нормативних значень не зафіксовано. Тривають роботи з дослідження умов праці на робочих місцях АТГ, РБУ, залізничного цеху та Новокостянтинівської шахти (в т.ч. в підземних умовах) для подальшої їх атестації.

 

Розділ: