У Кам’янському тривають роботи з приведення у безпечний стан об’єктів колишнього ПХЗ

      30 вересня на території ДП «Бар’єр» відбулася щомісячна нарада щодо виконання програми з приведення у безпечний стан об’єктів колишнього уранового виробництва Придніпровського хімічного заводу. Про це повідомили в департаменті екології та природних ресурсів міської ради.

      У нараді взяли участь представники Єврокомісії, Міністерства енергетики України, Дніпропетровської обласної державної адміністрації, департаменту екології та природних ресурсів міської ради, підприємств-виконавців.

       Фахівці обговорили хід виконання проєктів, які реалізуються за кошти Євросоюзу. У лабораторії ДП «Бар’єр» завершується оновлення вентиляційної системи. Вже встановили основне обладнання. Незабаром будуть завершені роботи з підготовки промислової території до огородження ділянок із завищеним радіаційним фоном.

        За матеріалами сайту Кам’янської міської ради

        Нагадаємо. «Державна цільова екологічна програма першочергових заходів приведення у безпечний стан об’єктів і майданчика колишнього уранового виробництва ВО «Придніпровський хімічний завод» на 2019-2023 роки», затверджена Постановою КМУ від 21 серпня 2019 р. № 756. Мета програми - запобігання виникненню надзвичайної ситуації на території України внаслідок погіршення екологічного стану на території колишнього ВО «ПХЗ», проведення постійного моніторингу за радіаційним станом об’єктів з переробки уранових і торієвих руд цього виробничого об’єднання, які сьогодні перебувають на балансі ДП «Бар’єр», здійснення технічного нагляду та першочергових заходів щодо приведення їх у безпечний стан, а також створення сприятливих умов для проживання населення в Дніпропетровській області.

        Довідково. 6 серпня 2014 року до складу ДП «СхідГЗК» увійшов Дніпродзержинський хімічний завод. Історія підрозділу тісно пов’язана з біографією виробничого об’єднання «Придніпровський хімічний завод», що спеціалізувалося на виробництві фосфатних добрив, синтетичних сорбентів та екстрагентів, хімічних солей та речовин, рідкоземельної продукції, цирконію, а з 1946 по 1972 рік – збагаченні урану. В 1997 внаслідок реструктуризації ВО «ПХЗ» на базі цехів з виробництва цирконію та гафнію металічного було створено ДНВП «Цирконій», яке в 2012 році увійшло в процедуру банкрутства. 17 липня 2014 року вважається датою створення Дніпродзержинського хімічного заводу, до якого було віднесено майданчики та цехи цирконієвого та гафнієвого виробництва ДНВП «Цирконій». Впродовж п’яти років на заводі відновлено гафнієве виробництво з випуску гафній-нікелевої лігатури. Готова продукція поставляється німецькій компанії «Buss & Buss Spezialmetalle GmbH». Майданчики цирконієвого виробництва законсервовані.

Розділ: