З Днем Гідності та Свободи

21 листопада Україна відзначає День Гідності та Свободи. У цей день, з інтервалом у дев’ять років, розпочалися дві доленосні для сучасної України події: Помаранчева революція 2004-го та революція Гідності 2013-го.

В Указі Президента України, зокрема, зазначається, що державне свято започатковується з метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року - лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору.

У цей день ми з гордістю говоримо про те, що українці – це народ, який у сучасний період новітньої історії боротьби за утвердження української державності зробив свій європейський вибір і заслуговує на повагу світової спільноти. Українці у часи важких випробувань продемонстрували спроможність відстояти принципи свободи та демократії.

Тож нехай нашими головними дороговказами на шляху розбудови нашої незалежної країни будуть мир, єдність, патріотизм, порозуміння, честь, відповідальність, гордість за свою країну, плідна праця кожного українця, пам’ять про кожного, хто віддав своє життя за вільну, незалежну, суверенну Україну.

Розділ: