Юрій Бойко, очільник Міненерго, про вирішення ситуації, яка склалася на ДП «СхідГЗК»

      Сьогодні відбувся брифінг в.о. міністра енергетики Юрія Бойка. Серед низки питань щодо сьогоднішнього стану та перспектив розвитку енергетичної галузі було і питання від «Українських енергетичних новин» щодо ситуації, яка склалася на нашому підприємстві: «Як прокоментуєте конфлікт між ДП НАЕК «Енергоатом» та ДП «СхідГЗК». Чому гірники звернулися не до вас, а напряму до Прем’єр-міністра? Як плануєте попередити страйк шахтарів?».

      Ось що відповів очільник міністерства:

      -   Насправді конфлікту ніякого немає. Є затримка з боку Енергоатому по виплатам за урановий оксидний концентрат, поставлений ДП «СхідГЗК». На це, нажаль, є об’єктивні передумови. Борги перед Енергоатомом  в рамках роботи  минулої моделі енергоринку становлять 11,7 млдр. грн, а в рамках нової  моделі за 6-7 місяців поточного року борг становить 8,5 млрд. грн. Такі колосальні неплатежі не могли оминути здатність Енергоатома розраховуватися перед своїми кредиторами.  Це об’єктивна реальність. Проблема існує, ще раз наголошую не конфлікт. Ми розуміємо, що її треба вирішувати. Вчора зокрема була проведена чергова нарада-консультація на предмет виконання рішення попереднього уряду, щодо приєднання ДП «СхідГЗК» до Енергоатому. Проблема полягає в тому, що на сьогодні так склалися об’єктивні обставини, що собівартість видобутку урану внутрішнього ринку в 1,5 разів перевищує світові  ціни на аналогічний продукт. За таких обставин  Енергоатом розуміє, що внутрішнього виробника треба підтримати, але дуже часто немає можливості простягнути руку допомоги. Ми ведемо діалог з Енергоатомом і різночитання в цьому питанні (приєднання) ніякого немає. Насправді є проект рішення про об’єднання, що  автоматично повинно зняти такого типу проблеми в рамках функціонування єдиного майнового комплексу.

      Я розраховую на те, що ця проблематика до нового року має вирішитися, якщо не на рівні  внесення змін до статуту ДП «НАЕК «Енергоатом», то сподіваюся, що, принаймні на концептуальному рівні маємо це вирішити.

 

Розділ: