Виробничі новини

      Сьогодні на ДП «СхідГЗК» відбулася селекторна нарада з питань виконання виробничої програми та матеріально-технічного забезпечення, яку провів головний інженер Віктор Пухальський.

Про роботу підприємства в 2021 році

      В.о. генерального директора А.Бендик, повідомив, що 25 листопада  в Міненерго  відбулася нарада під головуванням заступника міністра М.Немчинова, за участю представників департаменту ядерної енергетики та атомно-промислового комплексу Міністерства енергетики, НАЕК «Енергоатом». ДП «СхідГЗК» представляв А.Бендик, в.о. генерального директора, та його  перший заступник В.Косаренко.

      Серед питань, які обговорювалися на нараді, було розглянуто питання  стану поточних розрахунків за поставлену готову продукцію та недопущення їх затримки.

     За підсумками наради в частині приєднання ДП «СхідГЗК» до НАЕК «Енергоатом», то на цьому тижні комбінат має надати Міненерго обґрунтування щодо проведення даної процедури та змоделювати наслідки і шляхи діяльності підприємства в разі приєднання.    

     Також А.Бендик повідомив, що на базі Закону України «Про видобування та переробку уранових руд» підприємством сформульовано власну позицію щодо ціноутворення на 2021 рік.  Закон вимагає встановлення мінімальної рентабельної ціни  на урановий концентрат в рамках роботи з державним замовленням. Для ДП «СхідГЗК» прийнятна ціна з рентабельністю 1%, але вона значно перевищує поточну ціну 2020 року. Саме ця ситуація створює конфлікт і є предметом діалогу між ДП «СхідГЗК» та НАЕК «Енергоатом». Енергоатом, який має альтернативну ціну на світовому ринку, не може на сьогодні прийняти таку ціну без додаткових рішень. А.Бендик зазначив, що на цьому тижні в Міненерго запланована глобальна нарада з даного питання, за рішенням якої і має бути зафіксована заявлена ціна, розрахована  на базі нової моделі ціноутворення, і за якою має працювати комбінат в 2021 році. Робота триває.

Охорона праці

      Головний інспектор підприємства Н.Войскова повідомила, що за минулий тиждень аварій, нещасних випадків, пожеж у підрозділах підприємства не зафіксовано.

      У відповідності до  вимог Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві триває робота спеціальних комісій з розслідування обставин нещасних випадків на Новокостянтинівській  та Смолінській шахтах.

      Н.Войскова повідомила, що на лікарняному перебуває 303 працівники, з яких 203 - з діагнозом ГРВІ. На підприємстві зафіксовано 21 лабораторно підтверджений випадок захворювання на  коронавірусну інфекцію, а саме: управління – 4, Інгульська шахта – 3,  ГМЗ, Новокостянтинівська шахта, АТГ ЦНДЛ - по 2 випадки, по одному випадку – ЦЛ КВПтаА, служба охорони праці, РМЗ, ДГОО, СІТ, служба по роботі з персоналом. Враховуючи епідситуацію, сьогодні буде вирішуватися питання щодо подальшої  роботи підприємства в умовах пандемії та подовження перебування ряду працівників у простої.

      Н.Войскова повідомила, що 27 листопада отримана офіційна довідка щодо результатів епідобстеження за останніми випадками захворювання працівників комбінату на СOVID-19, надані рекомендації щодо профілактики, а саме:

- повторно проінформувати працівників, що в разі наявності найменших симптомів ГРВІ, на роботу не виходити, а звертися до сімейних лікарів;

- проведення температурного скринінгу перед початком робочого дня та кожної зміни;

- при виявленні працівників, які мають  підвищену температуру, симптоми ГРВІ, відсторонювати від роботи та направляти до лікаря, без довідки якого до роботи не допускати;

- забезпечити обеззаражування рук персоналом після контакту з турнікетом на прохідних підрозділів;

- забезпечити якісне прибирання місць загального користування, санвузлів та інших приміщень з використання деззасобів;

- з прибиральниками приміщень повторно провести інструктаж щодо проведення дезінфекційних заходів в приміщеннях з дотриманням правил індивідуальної безпеки при здійсненні заходів з дезінфекції;

- забезпечити  контроль з боку адміністрації підрозділів за якістю прибирання приміщень;

- з працівниками підприємства провести профілактичні бесіди з профілактики захворювання на COVID-19.

Виробничі питання

      Служба виробничо-технічної комплектації доповіла про стан матеріально-технічного забезпечення виробництва. За інформацією головного енергетика комбінату Е.Клеопи,  економія енергоресурсів по підприємству за звітний період  склала 2,4 млн грн.

      Керівники Смолінської, Інгульської, Новокостянтинівської шахт проінформували про виконання листопадових показників з  буріння, прохідницьких та добичних робіт в умовах обмеженого фінансового ресурсу на придбання обладнання, матеріалів, запчастин.

      Уранове та сірчанокислотне виробництва гідрометалургійного заводу працюють в штатному режимі, забезпечуючи виконання виробничої програми. Разом з тим, є проблеми з постачанням вапна та сірки, що може стати причиною призупинення роботи виробництва.

      Гафній-нікелеве виробництво Дніпродзержинського хімічного заводу працює в повному обсязі, забезпечуючи виконання виробничої програми листопада на 100%.

      На завершення головний інженер В.Пухальський ще раз звернувся до керівників підрозділів з проханням донести до колективів інформацію щодо вирішення фінансово-економічних проблем підприємства на рівні КМУ та  Міненерго. Акцентував увагу на тому, що зараз на найвищому державному рівні вирішується питання, як буде жити підприємство не тільки в 2021 році, а і на перспективу. Він зазначив, що сьогоднішній складний період треба пережити всім разом, і пройти його цивілізованим шляхом.

Розділ: