16-18 січня на ДП «СхідГЗК» перебувала делегація фахівців Степногорського гірничо-хімічного комбінату (Республіка Казахстан)

16-18 січня на ДП «СхідГЗК» перебувала делегація фахівців Степногорського гірничо-хімічного комбінату (Республіка Казахстан).

Як відомо, Казахстан є одним із лідерів з виробництва уранового концентрату, отримуючи майже 20 тисяч тонн на рік.

Гості відвідали гідрометалургійний завод, побували на Інгульській та Смолінській шахтах. Вони відвідали дільниці блокового і купчастого вилуговування, а також комплекси з переробки відвалів ПРСК та «Алтаїт» і залишилися задоволеними від побаченого, сподіваючись застосувати досвід кіровоградських урановидобувників у себе. Перший заступник генерального директора СГХК Михайло Кирасиров вважає поїздку вдалою: «Наш приїзд сюди - це фактично перша спроба обміну досвідом на споріднених підприємствах за останні 20 років. Дуже тішить нинішній стан ваших шахт, де змогли зберегти високопрофесійні колективи в умовах, у яких змушена працювати галузь. Більше того, на Інгульській і Смолінській шахтах успішно впроваджуються нові технології отримання продукції та екологічні проекти, зокрема і переробка відвалів. Ми теж плануємо впроваджувати технологію підземного блокового вилуговування, яку ми побачили на власні очі, і з якою нас ознайомили фахівці Інгульської шахти. Це перспективний напрямок, який дає відчутне зниження собівартості продукції і мінімізує навантаження на довкілля. Думаю, що нашим спорідненим підприємствам варто налагоджувати тісніші партнерські зв’язки в плані використання технологій і техніки, адже, не зважаючи, що ми живемо в різних країнах, нас багато що об’єднує і перед нами стоять однакові проблеми. Радує, що наші українські колеги змогли надати нам реальну допомогу. Дуже сподобались люди, прості гірники, з якими нам довелося поспілкуватися. Відчувається, що вони працюють з ентузіазмом, з вогником і вболівають за своє підприємство».

Сергій ПОЛУЛЯХ.

Розділ: