В центрі уваги – доля ДП «СхідГЗК»

В центрі уваги – доля ДП «СхідГЗК»

До вирішення проблем Східного гірничо-збагачувального комбінату долучилися народні депутати України.

2 лютого в.о. генерального директора ДП «СхідГЗК» Антон Бендик взяв участь у спільній нараді разом із народними депутатами Михайлом Волинцем, Валентином Наливайченком, Дмитром Чорним, Юрієм Кузбитом, директором департаменту ядерної енергетики та атомної промисловості Міненерго Юрієм Сапожниковим та членами Незалежної профспілки гірників України (в тому числі ППО НПГУ «Інгульська шахта ДП «СхідГЗК» на чолі з Дмитром Бондарєвим), а також представниками інших установ і організацій.

Результатом наради став лист-звернення до Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля щодо необхідності створення прозорого та дієвого механізму визначення ціни на урановий оксидний концентрат вітчизняного виробництва. Вкрай важливий для успішної та стабільної роботи ДП «СхідГЗК» документ тривалий час не виноситься на затвердження Урядом.

У своєму листі депутати звернулися до Прем’єр-міністра України з проханням дати доручення Міністерству енергетики пришвидшити порядок підготовки та погодження зацікавленими відомствами проєкту Постанови КМУ «Про заходи щодо стабілізації ціни на урановий оксидний концентрат вітчизняного виробництва» з невідкладним його ухваленням на черговому засіданні Уряду.

Це дозволить не допустити коливання ціни при здійсненні суб’єктами господарювання державного сектору економіки операцій з купівлі/продажу УОК вітчизняного виробництва на внутрішньому ринку України.

Протягом двох днів більше 80 народних депутатів – представників різних груп та фракцій вже підписали звернення і очікують на рішення Уряду найближчим часом.

9 лютого Інгульську шахту ДП «СхідГЗК» відвідали голова Кіровоградської облдержадміністрації Андрій Назаренко та народний депутат України Сергій Нагорняк. Вони ознайомилися з виробничою діяльністю шахти та взяли участь у робочій нараді разом із в.о.генерального директора ДП «СхідГЗК» А.Бендиком, його першим заступником В.Косаренком, головою Атомпрофспілки В.Матовим, директором Інгульської шахти О.Деркачем та представниками двох первинних профспілкових організацій М.Мельником та Д.Бондарєвим.

Учасники наради обговорили шляхи розвитку урановидобувної галузі, загостривши увагу на актуальних проблемах ДП «СхідГЗК». «Розмова тривала дві години. Була емоційною і це зрозуміло, бо за столом зібралися всі, кому небайдуже майбутнє і наших трьох шахт, і кількох тисяч людей, які там працюють, - зазначив голова Кіровоградської ОДА Андрій Назаренко на своїй сторінці у фейсбуці. - Зараз триває процес напрацювання цільової економічної програми з розвитку атомно-промислового комплексу до 2026 року, і розвиток СхідГЗК буде одним із основних її акцентів».

Народному депутату Сергію Нагорняку був переданий лист на ім`я Президента України, який підписали представники ППО ДП «СхідГЗК» та підтримали голови близько 20 громадських організацій Кіровоградщини. Автори листа, зокрема, просять голову держави негайно втрутитися у ситуацію і шляхом відповідних законодавчих ініціатив підтримати атомну енергетику та урановидобувну промисловість України.

Представники НПГУ передали С.Нагорняку звернення до Прем’єр-міністра України з проханням дати доручення Міністерству енергетики пришвидшити порядок підготовки та погодження зацікавленими відомствами проєкту Постанови КМУ «Про заходи щодо стабілізації ціни на урановий оксидний концентрат вітчизняного виробництва». За словами в.о. генерального директора ДП «СхідГЗК» А.Бендика, ця постанова повинна вирішити важливі питання. Віднести урановий оксидний концентрат (УОК) до переліку товарів, які підпадають під дію Закону України «Про ціни та ціноутворення», надати повноваження Міністерству енергетики затверджувати ціну на УОК з рентабельністю на рівні 8%.

Учасники робочої наради ініціювали проведення на Інгульській шахті виїзного засідання Комітету Верховної Ради з питань енергетики та ЖКП.

Розділ: