Зарядні пристрої для фронту

Виготовлення саморобних портативних зарядних пристроїв для ЗСУ – таку роботу з початку війни налагодив Сергій Тарасюк, який керує службою інформаційних технологій ДП «СхідГЗК». Сьогодні на його рахунку вже більше ста різноманітних акумуляторів різної потужності.

Волонтерська діяльність Сергія розпочалася 30 січня за кілька тижнів до початку повномасштабного вторгнення російських військ на територію України. Тоді він разом із Михайлом Мурашкіним долучився до волонтерського руху «ІТ волонтери». Хлопці забезпечували місцеву тероборону оргтехнікою, необхідною для діяльності центру. Протягом місяця підтримували цей напрямок роботи. Та наприкінці березня у місцевих пабліках на Фейсбуці з’явився пост: «Необхідні павербанки». Першу партію у кількості п’яти саморобних зарядок уже третього квітня хлопці передали у військкомат. З тих пір було встановлено тісний зв'язок із військовими. Вони говорять про свої потреби, а волонтери намагаються їх «закрити».

«Я виготовляю зарядні пристрої різної потужності: від 2000 мА/год до 35000 40000 мА/год, – розповідає Сергій Тарасюк. – Для цього використовуються стандартні акумулятори від ноутбуків, які купую на барахолках. Раніше ставили китайські модулі, зараз замовляємо друковані плати, а компоненти встановлюємо самі. На жаль, останнім часом ціни на комплектуючі виросли більше ніж у 10 разів, і це ускладнює роботу. Використовую і акумулятори від відпрацьованих електронних цигарок. Хлопці з 93-ї бригади присилають нам їх на розбір, а ми віддаємо їм готові портативні зарядні пристрої».

На збір одного павербанку витрачається близько 2-3 годин. Працює переважно самостійно, інколи залучає до доброї справи свого п’ятирічного хрещеника. Малий із радістю скручує дроти, сортує... Запчастинами та комплектуючими допомагають М.Мурашкін, Р.Головатий, Є.Чумак, І.Кулябка, а також волонтери з інших міст України, з якими постійно на зв’язку.

Ще один напрямок роботи – це виготовлення зарядних пристроїв для автомобільних акумуляторів потужністю 12 V та 24 V. Близько 30 таких пристроїв зі схемами власної розробки вже відправлено на фронт. Є в доробку волонтера і універсальні зарядні пристрої – для зарядки звичайних акумуляторів від 1 V і до 28 V.

Втім робота не обмежується лише виготовленням зарядних пристроїв. Це ще і ювелірний ремонт приладу нічного бачення, який сьогодні працює на Херсонському напрямку, відновлення електронної частини військового автомобіля, який вже відправився на фронт, а також чимало відремонтованої оргтехніки.

Подяка від воїнів та їхні військові успіхи – найкраща нагорода для Сергія та його друзів, що надихає та мотивує.

Розділ: