"Трудовая Слава" № 10 (2313) Суббота, 4 марта 2017

30-летие – золотая пора

В течение полугода на страницах «ТС» редакция вела рубрику «Навстречу 30-летию ветеранского движения», в которой рассказывалось об истории создания ветеранской организации ГП «ВостГОК», о том, как сегодня живут и чем занимаются советы ветеранов всех подразделений предприятия. И вот в первый день весны дружная ветеранская семья собралась во Дворце культуры ГП «ВостГОК», чтобы торжественно отметить юбилей родной организации. В вестибюле они оживленно общались, делясь друг с другом последними новостями, а в Большом зале дворца их ожидали поздравления и трогательные концертные номера от творческих коллективов ЦНТКиД – народного хора «Веселка», воспитанников народного цирка «Юность» и эстрадно-духового оркестра. В этот день в адрес ветеранов звучало много хороших слов, а сами виновники торжества были в приподнятом настроении. С приветственным словом к ветеранам предприятия обратились: председатель совета ветеранов ГП «ВостГОК» Леонид Воронченко, помощник генерального директора по правовым вопросам Александр Захаров, председатель ВООП Борис Филиппов, председатель городского совета ветеранов Лидия Кучер. Они говорили ветеранам слова благодарности за знания, опыт и мудрость, которыми они щедро делятся с молодым поколением производственников. За активное участие в многочисленных ветеранских мероприятиях, волонтерскую работу, вклад в развитие ветеранского движения ветераны-активисты были награждены грамотами.

У каждого возраста есть свои преимущества, вот тридцать, например, можно назвать «золотой порой» для реализации задуманного. А планов у наших неугомонных ветеранов много, и пусть все они трансформируются в хорошие дела.

Татьяна Корсуновская , фото автора.

 

Наша молодь - найкраща

24 лютого в Києві відбувся VI з`їзд Організації молоді Атомпрофспілки України. Участь у ньому взяли 69 делегатів молодіжних організацій підприємств атомної енергетики і промисловості України. Делегати затвердили «Програму дій організації на 2017-2022 рр.». Головою ОМА обрали Павла Олещука, представника Рівненської АЕС. Також було сформовано новий склад Центральної ради ОМА, до якого від Організації молоді Східної об’єднаної організації профспілки увійшли Христина Білоус, Дмитро Міщук, Антон Дружинін. До складу ЦК Атомпрофспілки від ОМА обрано голову ОМ Східної об’єднаної організації профспілки Христину Білоус.

За ініціативний та творчий підхід при підготовці і проведенні заходів Організації молоді та сприяння розвитку молодіжного руху в Атомпрофспілці Президією ЦК Атомпрофспілки оголошено Подяку члену ОМ СООП Олегу Черкасову та нагороджено Грамотою Президії ЦК Атомпрофспілки Валерія Мельника.

Рада Організації молоді Східної об’єднаної організації профспілки.

 

Оздоровлення учасників ліквідації аварії на ЧАЕС в 2017 році

З 1 січня 2017 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 23.11.2016 № 854 «Деякі питання санаторно-курортного лікування та відпочинку громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Зазначеним рішенням удосконалено процес забезпечення державою законодавчо встановлених гарантій щодо оздоровлення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, а саме, надання державою щорічної грошової допомоги для компенсації вартості санаторно-курортної путівки шляхом безготівкового перерахування коштів закладам, які надали послуги із санаторно-курортного лікування. Безоплатними санаторно-курортними путівками або путівками на відпочинок шляхом надання грошової допомоги забезпечуються громадяни, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, а саме:

- громадяни, віднесені до І категорії, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи;

- діти з інвалідністю, інвалідність яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою.

Строк перебування в санаторно-курортному закладі та закладі відпочинку становить:

- для громадян, віднесених до І категорії, - 18 днів;

- для громадян, віднесених до І категорії, із захворюваннями нервової системи (з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку) - до 35 днів;

- для дітей з інвалідністю - від 21 дня до двох місяців.

Строк перебування дітей з інвалідністю у закладі відпочинку за путівкою на

відпочинок становить не менше, ніж 14 днів.

Громадяни, віднесені до І категорії та діти з інвалідністю забезпечуються путівками відповідно до медичних показань з урахуванням пільг, передбачених законодавством для конкретної категорії осіб, у порядку черговості в межах бюджетних призначень. Безоплатне забезпечення путівками громадян, віднесених до категорії І, та дітей з інвалідністю проводиться шляхом надання щорічної грошової допомоги для компенсації вартості путівок через безготівкове перерахування санаторно-курортним закладам та закладам відпочинку, які мають ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики, за надання послуг із санаторно-курортного лікування або відпочинку.

Громадянин, віднесений до І категорії, один із батьків дитини з інвалідністю або особа, яка їх замінює, звертаються до органу соціального захисту населення із заявою про взяття на облік для отримання путівки за формою, затвердженою Мінсоцполітики, медичною довідкою за формою 070/о, копією паспорту (свідоцтва про народження дитини) та чорнобильским посвідченням. Для дітей потрібно також надати довідки про склад сім’ї та реєстрацію.

Постановою Кабінету Міністрів України від 28.12.2016 року № 1029 передбачено розмір грошової допомоги для компенсації вартості путівок для осіб, віднесених до І категорії у розмірі 5250,00 грн., для осіб, віднесених до І категорії, із захворюванням нервової системи (з наслідками травм і захворювання хребта та спинного мозку) -17390 грн., для дітей-інвалідів -10840,00 грн.

Кожен громадянин, який подав до органів соціального захисту населення заяву  про взяття на облік для отримання путівки, за бажанням може здійснити доплату за рахунок власних коштів, у разі недостатності суми грошової допомоги для компенсації вартості путівки у вибраному закладі.

Громадянам, які відмовилися від отримання санаторно-курортного лікування, постановою передбачено виплату грошової компенсації у розмірі середньої вартості путівки в Україні, що встановлюється щороку Кабінетом Міністрів України. Зазначена норма набирає чинності з 1 січня 2018 року.

І.Охріменко, юрист ЦК Атомпрофспілки.

 

Сложную работу успешно выполнили строители РМЗ

С приходом весны активизировались ремонтно-строительные работы в подразделениях предприятия. Хорошо, когда есть возможность выполнить их собственными силами. Именно так организована эта работа на РМЗ комбината. Здесь есть целый ремонтно-строительный участок, которым руководит Анатолий Митрофанович Коломеец.

Весна-лето для участка – горячая пора: за это короткое время нужно успеть привести здания и сооружения завода в надлежащий вид, хозяйской руки требует и территория подразделения. Во время нашего визита на РМЗ работники участка выполняли сложную и очень ответственную работу по усилению металлическими конструкциями деревянных несущих балок. Эти сооружения лежат в основе несущей конструкции кровли и предназначены для распределения нагрузки, которая передается с кровли на стены здания. В большинстве случаев они изготавливались из древесины, а поскольку возраст зданий завода довольно солидный, пришло время их капитального ремонта.

Работы по усилению несущих балок здания, где расположен станочный парк РМЗ, выполняет бригада Александра Кучерина. Для ремонтно-строительного участка завода это совершенно новая работа, а вот Александр с таким видом деятельности уже сталкивался. За его плечами – строительство не одного промышленного объекта. На комбинате Александр трудится 37 лет, из которых 22 года возглавлял бригаду каменщиков-плотников РСУ. Последние пять лет работает на РМЗ. «Солидный опыт я принес из РСУ, что-то ребята здесь наработали, применяем новые технологии, получается неплохо, - говорит Александр Кучерин. – Сегодня выполняем монтаж металлоконструкций на несущих балках, которые находятся в аварийном состоянии, ведь здание старое. Вместе со мной на объекте трудятся электрогазосварщик Владислав Петрухно, кровельщик Максим Сувалов, слесари по сбору металлоконструкций Андрей Борзун и Сергей Петюренко. Работа своеобразная, непростая, по ходу дела возникают вопросы, которые решаем в рабочем порядке, вносим рацпредложения, и конструкторы с ними соглашаются. Думаю, с работой справимся, сначала усилим одну балку, а потом и вторую». «Основная сложность состоит в том, что работы выполняются на высоте 7 метров и не на свободном пространстве – внизу стоят станки, - дополняет коллегу старший прораб участка Анатолий Коломеец. - Ребята умудряются приспособиться, чтобы разложиться с лесами и оборудованием на ограниченном пространстве, ведь нет ничего невозможного для нашего брата».

Планов у строителей много, и они готовы их выполнять, главное, чтобы снабжение было своевременным и в полном объеме.

Татьяна Корсуновская, фото автора.

 

Щодо надання послуг для підприємств та мешканців міста

Державне підприємство «Східний гірничо-збагачувальний комбінат» повідомляє про те, що Центральна пилогазодозиметрична лабораторія (ЦПГДЛ) підприємства пройшла аудит на технічну компетентність (свідоцтво № ПЧ 07-0/2294-2017 від 14.02.2017 року) на виконання робіт в галузі:

* радіаційного та екологічного контролю територій (грунт, рослинність, водні об’єкти, атмосферне повітря, донні викладення тощо), квартир та будинків, ділянок під будівництво, транспортних засобів, промвідходів тощо:

- вимірювання потужності дози зовнішнього гама-випромінювання на земельних ділянках, у приміщеннях, від будівель, будматеріалів та будівельних виробів, металобрухту;

- дослідження еквівалентної рівноважної об’ємної активності радону-222 та об’ємної активності радону-222 у повітрі рудничному, робочих зон та приміщень;

- радіаційний контроль при благоустрої територій, майданчиків;

- дослідження вмісту природних радіонуклідів в продуктах харчування, поверхневому шарі грунту, будматеріалів, промислових відходів та донних викладень;

- дослідження та оцінка щільності потоку радону-222 з поверхні грунту;

- дослідження вмісту урану-238 у воді децентралізованих джерел водопостачання (колодязі шахтні);

- дослідження радіаційної якості води питної, поверхневої, зворотної та свердловин спостереження;

- хіміко-аналітичні дослідження та оцінка атмосферного повітря, почв, грунтів

- хіміко-аналітичні дослідження води децентралізованих джерел водопостачання (колодязі шахтні);

- вимірювання та оцінка вмісту шкідливих речовин в організованих стаціонарних промислових викидах та у повітрі робочих місць, робочих зон;

* контролю умов праці на робочих місцях та умов проживання населення:

- вимірювання та оцінка рівня освітленості приміщень та робочих місць;

- вимірювання та оцінка мікроклімату приміщень;

- вимірювання та оцінка рівнів звуку (шуму), вібрації в приміщеннях та на територіях;

- вимірювання та оцінка запиленості повітря виробничих приміщень, атмосферного повітря територій;

- дослідження важкості та напруженості праці.

За результатами досліджень Замовникові надається «Свідоцтво радіаційної якості» або «Акт радіаційного контролю», яки є офіційними документами.

За більш детальною інформацією звертатися в робочі дні з 7.30 до 15.30 за телефонами: 095-523-73-94, Катерина Миколаївна Хмара – інженер з підготовки виробництва; 050-481-49-72, Лариса Вікторівна Завізіон – начальник санітарної лабораторії; 050-962-03-55, Людмила Валеріївна Порохненко – технік-дозиметрист І-ої категорії.

Розділ: