Інгульській шахті погоджено гірничий відвід для подальшої розробки Мічурінського родовища та Східної рудної зони Центрального родовища уранових руд

Більш як півроку тривала процедура узгодження. В кінці травня сесія Кропивницької міської ради , на якій мали розглядати дане питання взагалі не відбулася, а депутати Кіровоградської обласної ради не погодили питання, внаслідок чого Інгульська шахта з 31 травня припинила видобуток уранової руди. 

Впродовж травня-червня адміністрації ДП «СхідГЗК» та ДК «Ядерне паливо» проводили перемови з керівництвом Кропивницького та Кіровоградської області, обговорювалися проблемні питання регіону і можливості участі підприємства в їх вирішенні. Робоча група з підготовки проекту рішення сесії прийняла рішення викласти і оформити всі принципи, наміри, вектори взаємодії, а також зобов’язання сторін у вигляді Меморандуму про співпрацю та партнерство між ДП «СхідГЗК», ДК «Ядерне паливо», Кропивницькою міською радою. Лише на таких умовах депутати міської ради прийняли рішення про погодження гірничого відводу на 9 сесії, яка відбулася 20 червня. В роботі сесії взяли участь С.Дробот, генеральний директор ДК»Ядерне паливо», Ю.Шмельов, т.в.о.генерального директора ДП «СхідГЗК», Б.Філіппов, голова СООП, В.Пухальський, головний інженер підприємства, Р.Агліулін, директор Інгульської шахти та голова профкому шахти А.Кулінка. До депутатів Кропивницької міської ради звернувся головний інженер СхідГЗК Віктор Пухальський та голова СООП Борис Філіппов, які висловили думку Жовтоводської громади та семитисячного колективу комбінату, акцентували увагу на тому, що СхідГЗК готовий брати участь у вирішенні соціальних та екологічних питань регіону та підписанні Меморандуму.

Після закриття першого пленарного засідання сесії відбулося підписання Меморандуму про співпрацю, який підписали Юрій Шмельов, т.в.о.генерального директора ДП «СхідГЗК», Сергій Дробот, генеральний директор ДК «Ядерне паливо», та Андрій Райкович, Кропивницький міський голова. Меморандум передбачає участь сторін на правах соціального партнерства в реалізації програм, спрямованих на покращення соціально-екологічного стану міста, зниження впливу діяльності Інгульської шахти на довкілля, залучення інвестицій для розвитку міста та підприємства.

Підсумовуючи підписання Меморандуму Сергій Дробот сказав, що це не перше спільне рішення, яке приймається на користь громади міста та області, а задачу Концерну він бачить в розробці Державної цільової програми соціального та радіаційного захисту населення Кропивницького та Кіровоградської області.

В цей же день в Кіровоградській облдержадміністрації відбулося підписання чотирьохстороннього Меморандуму про співпрацю і партнерство, який підписали т.в.о.генерального директора ДП «СхідГЗК» Ю.Шмельов, генеральний директор ДК «Ядерне паливо» С. Дробот, голова Кіровоградської ОДА С.Кузьменко, голова Кіровоградської облради О.Чорноіваненко. Звертаючись до учасників церемонії Сергій Кузьменко висловив задоволення,  щодо плідної взаємодії спеціалістів обласної держадміністрації, міської та обласної рад, ДП «СхідГЗК» та ДК «Ядерне паливо», внаслідок якої знайдемо шляхи вирішення проблемних питань регіону. Підтвердив, що на рівні уряду країни знайдено підтримку в якомога швидшому вирішенні питання отримання спеціальних дозволів на гірничий відвід. Олександр Чорноіваненко повідомив, що вже скликано на 23 червня позачергову сесію облради, проведено перемови з головами фракцій і рішення щодо погодження відводів буде підтримано. Сергій Дробот акцентував увагу на тому, що вперше всі напрацювання  у вирішення соціальних і екологічних питань регіону знайшли відображення в концептуальному документі з конкретними зобов’язаннями всіх сторін. Юрій Шмельов від імені всього колектив СхідГЗК подякував за тісну співпрацю і висловив упевненість у спільній реалізації планів напрацьованих у Меморандумі на користь мешканців Кіровоградщини.

Слід зазначити, що Меморандум передбачає вирішення екологічних і соціальних питань не тільки міста Кропивницький, але й територій Кіровоградського, Маловисківського, Петровського районів області, де функціонують підрозділи СхідГЗК. Також передбачено участь усіх суб’єктів Меморандуму у подальшому будівництві Новокостянтинівської шахти.

А в очікуванні дозвільних документів на гірничий відвід колектив Інгульської шахти завершує ремонтну компанію на підприємстві і готовий приступити до роботи по виконанню виробничої програми.

Розділ: