Будівництву нової установки з виробництва сірчаної кислоти бути

 

ДП «СхідГЗК» відповідно до «Заходів щодо зниження викидів сірчистого газу до державних нормативів при виробництві сірчаної кислоти на СКЦ ГМЗ ДП «СхідГЗК» та з метою зниження негативного впливу на навколишнє природне середовище сірчанокислотного виробництва гідрометалургійного заводу запланувало у період 2017-2021 роки будівництво нової високоефективної, енергозберігаючої установки з виробництва сірчаної кислоти на сірчанокислотному цеху (СКЦ).

За ініціативи ДП «СхідГЗК» та на виконання вимог ЗУ «Про охорону навколишнього природного середовища» 6 вересня під головуванням першого заступника міського голови І.Олініченко в Жовтих Водах пройшли громадські слухання з питання надання згоди на будівництво нової установки з виробництва сірчаної кислоти на СКЦ ГМЗ та погодження величини концентрації діоксиду сірки 916,6 мг/м3 з величиною масової витрати 27,168 г/сек  та сірчаної кислоти з величиною масової витрати 2,739 г/сек у викидах від джерела  № 4502 СКЦ у стаціонарному режимі на період з 01.01.2018 року до травня 2021року. Більш як 500 жовтоводців взяли участь в обговоренні питання. З доповіддю щодо основних етапів реконструкції СКЦ та будівництва нової установки виступив заступник головного інженера ГМЗ з розвитку сірчаного виробництва М.Медвідь, який акцентував увагу на енергоефективності та екологічності нової установки. Установка по виробництву сірчаної кислоти СК -46 СКЦ ГМЗ ДП «СхідГЗК» введена в експлуатацію в 1987 році. Номінальна продуктивність 500 тис. тонн кислоти в рік. Введення в експлуатацію нової установки дасть можливість знизити викиди  діоксиду сірки (SO2)  до 400 мг/м3 , при нині погоджених і діючих на СКЦ  916,6 мг/м3. Нова установка дає можливість в технологічному процесі знизити питому витрату сірки з 340 до 328 кг/т, збільшити випуск пари та супроводжується випуском електроенергії. Слід зазначити, що управління установки автоматизовано, а у випадках порушень технологічного режиму або перевищення викидів сірчистого газу, яке фіксується газоаналізаторами, установка автоматично зупиняється. Введення в експлуатацію установки забезпечить роботу по випуску сірчаної кислоти впродовж року без технологічних зупинок сірчанокислотного виробництва, позитивно вплине на зниження собівартості продукції та експлуатацію обладнання. На сьогодні триває пошук інвесторів. Пакет документів у вигляді техничного завдання, який необхідний для проектування, направлений компаніям, які володіють сучасними  технологіями випуску сірчаної кислоти: Outotec(Німеччина), CAC Німеччина), Haldor Topsoe (Данія), Furnace Fabrica Limited (Індія), CIIV GROUP CO., LTD (Китай), CNEMETIKS (Канада).

Заступник головного інженера ДП «СхідГЗК» В.Жуков доповів про екологічний аспект будівництва та експлуатації нової установки та відповів на запитання учасників слухань. У підтримку реконструкції СКЦ та будівництва нової установки виступили: депутат міської ради, начальник СКЦ ГМЗ Валерій Гунько, заступник начальника цеху основного виробництва ГМЗ Олександр Корін, ветерани ДП «СхідГЗК» Олексій Болдаєв, Іван Блоха, представник ДП «УкрНДПРІпромтехнології» Ігор Поліщук, які зазначили, що реалізація даного проекту вирішує важливі питання не тільки для ДП «СхідГЗК», а і громади міста: впровадження дієвих, новітніх технологій, що дають можливість покращити екологічний стан навколишнього середовища території, збереження робочих місць, збільшення надходжень до бюджету міста.

За підсумками обговорення жовтоводці більшістю, 416 голосами, надали згоду на будівництво нової установки з виробництва сірчаної кислоти на СКЦ ГМЗ та погодили величину концентрації діоксиду сірки 916,6 мг/м3 з величиною масової витрати 27,168 г/сек  та сірчаної кислоти з величиною масової витрати 2,739 г/сек у викидах від джерела  № 4502 СКЦ  у стаціонарному режимі на період з 01.01.2018 року до травня 2021року. Введення в експлуатацію нової установки з виробництва сірчаної кислоти на СКЦ заплановано на травень 2021 року.

Підготувала Олена Малоок, фото Тетяни Корсуновської.

Розділ: