Делегація німецької компанії WISMUT GmbH перебуває з візитом в Україні

 

З 12 по 15 лютого 2018 року на запрошення ДК «Ядерне паливо» Україну відвідує делегація німецької компанії WISMUT GmbH. 
На зустрічі 12 лютого делегації з керівництвом ДК «Ядерне паливо» обговорені питання співробітництва щодо зняття з експлуатації уранових об’єктів. Компанія WISMUT GmbH має багатий досвід із зняття уранових об’єктів у Німеччині та приведення територій промислових майданчиків цих підприємств до стану «зеленої галявини».
ДК «Ядерне паливо» спільно з ДП «Східний гірничо-збагачувальний комбінат» розробляють проект Концепції програми зняття з експлуатації об’єктів уранового виробництва. Актуальність цього питання пов’язана з прогнозованим вичерпанням до 2021 року ресурсів Мічурінського родовища урану, яке відпрацьовується Смолінською шахтою. Україна не має досвіду із зняття уранових об’єктів з експлуатації та забезпечення екологічної безпеки. Врахування досвіду Німеччини у цьому питанні сприятиме досягненню позитивних результатів.

Німецьке державне підприємство Wismut GmbH займається відновленням, очищенням та реабілітацією промислових майданчиків у Саксонії та Тюрінгії. Основна діяльність компанії зосереджена на вирішенні екологічних проблем колишніх уранових об’єктів, очищенні води, демонтажі та знесенні забруднених будівель та споруд, рекультивації шахтних відвалів та відстійників, а також екологічному моніторингу. 
Wismut GmbH раніше відома як спільне підприємство СРСР та НДР SDAG Wismut і змінила свою назву на Wismut GmbH в 1990 році. Компанія була заснована в 1946 році і має головний офіс у Хемніці, Німеччина.

 

Розділ: