З шаною за подвиг, з вдячністю за мир
Під таким гаслом по всій Україні пройшли меморіальні заходи, присвячені Дню пам’яті ы примирення та 73-й річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Ці дні мають особливе значення для українського народу, кращі сини якого перейняли від своїх дідів воїнську звитягу і сьогодні боронять суверенітет нашої України на сході країни. Працівники ДП «СхідГЗК» взяли активну участь у заходах, приурочених цим подіям, у Жовтих Водах, Кам’янському, Кропивницькому, Смоліне, Малій Висці, а кореспонденти нашої газети підготували репортажі з місця подій.
Жовті Води
Перша хвилина миру
Адміністрація, делегації всіх підрозділів жовтоводського майданчика ДП «СхыдГЗК» на чолі з керівниками, члени молодіжної та ветеранської організації пыдприэмства взяли участь у загальнонаціональній акції «Перша хвилина миру», яка пройшла 8 травня у Парку Слави о 22 годині. Хвилина мовчання об’єднала всіх присутніх у думці про вдячність кожному, хто пройшов тяжкими фронтовими дорогами, виборов мир своїм власним життям, відбудував країну з руїн. А оголошена перша хвилина миру впевнила у вірі в перемогу у сьогоднішньому протистоянні на сході країни. Кожен присутній на заході подумки згадав фронтову біографію своєї сім’ї, через які випробування пройшли їх батьки і діди, та з тривогою ще раз задумався про те, що сьогодні кожен з нас має зробити для миру на своїй рідній землі. Міський голова Володимир Абрамов закликав до примирення і об’єднання зусиль заради нашого майбутнього. Завершилася акція запаленням свічок миру, які потім були розміщенні біля Меморіалу слави та Вічного вогню.
Життя переписати неможливо
9 травня біля Меморіалу слави відбувся мітинг, приурочений Дню пам’яті і примирення та 73-й річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Подія зібрала, як-то кажуть, від малого до старого, чисельною делегацією був представлений і колектив ДП «СхідГЗК». Символічно, що поряд з сивочолими ветеранами Другої світової пліч-о-пліч на святі і учасники АТО, для яких жертовність, героїзм, патріотизм воїнів тієї війни є прикладом для наслідування. Мітинг розпочався Гімном України, пройшла церемонія покладання квітів до Братської могили, забриніла хвилина мовчання. Сльози на очах у ветеранів, онуки та правнуки тримають у руках портрети своїх рідних – справжніх героїв, хто виборов довгоочікувану Перемогу. Зі словом до присутніх звернувся міський голова В.Абрамов та нагадав про страшні жертви і наслідки Другої світової війни, закликав, щоб усі люди світу були пильними та берегли мир. Голова міської ради ветеранів України Лідія Кучер сказала, що День Перемоги викликає світлу радість і гордість за наш народ, але в той же час і сум за понівечені долі і життя мільйонів. Акцентувала увагу на тому, що сьогодні у суспільстві панують різні думки і оцінки тих далеких подій, але долю і спогади ветеранів, дітей війни переписати не можливо, як неможливо і стерти пам'ять, яка знову і знову повертає у минуле. На завершення заходу пройшла панахида за загиблими та молебень заради миру. А увесь день у Парку Слави звучали пісні воєнних років у виконанні естрадно-духового оркестру ЦНТКіД, пісні від народного хору «Веселка», концертні програми від учнів та вихованців закладів освіти та культури. Глядачі не тільки дякували гучними оплесками, а і, згадавши свою юність, кружляли у вальсі.
Підготувала Олена Малоок, фото Тетяни Корсуновської.
Кам’янське
В Кам’янському дуже багато меморіальних місць, воєнних поховань, кладовищ, братських могил, приурочених подіям Другої світової війни. Місто більше ніж два роки було в окупації і багато воїнів полягло в боях за його визволення. Тому заходи щодо вшанування подвигу воїнів Другої світової розпочалися ще 7 травня та пройшли у всіх районах міста та смт Карнаухівка і с.Світле. Молодіжна організація ВП «Дніпродзержинський хімічний завод» ДП «СхідГЗК» взяла участь у церемонії покладанні квітів на військовому цвинтарі Соцміста. Пам'ять полеглих вшанували керівництво району, депутати міської та районної рад, керівники установ, організацій та підприємств міста, представники громадських організацій, учні та студенти навчальних закладів. «Сьогодні ми схиляємо голови перед пам'яттю тих, хто загинув на полях битв і в таборах смерті, в містах і селах. Всі ми у неоплатному боргу перед полеглими у справедливій боротьбі за свободу і гідність всього людства. Вам, шановні ветерани, ми віддаємо глибоку шану! Зі святом!» – зазначила голова адміністрації Південного району міста Світлана Колісніченко.
Репортаж та фото від Лілії Бєлік, голови організації молоді ДХЗ.
Кіровоградський регіон
Кропивницький
9 травня в кропивничани пройшли урочистою ходою до Меморіального комплексу «Фортечні вали», де відбулося покладання квітів, в якому взяли участь працівники Інгульської шахти.
Гірники Новокостянтинівської шахти традиційно стали учасниками заходів приурочених Дню пам’яті та примирення і 73-й річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. 8 травня відбувся автопробіг Пам’яті по меморіальним об’єктам Маловисківської громади, а 9 травня відбулися урочисті та меморіальні заходи у м.Мала Виска. Представники колективу шахти пройшли урочистою ходою у святковій колоні центральною площею міста до Братської могили та Пам'ятного знаку загиблим в роки Другої світової війни. Біля меморіалу відбувся мітинг, в ході якого гірники та всі, хто прийшов вшанувати пам'ять загиблих воїнів, поклали квіти. В цей день увечері відбувся марш миру «Єднання поколінь» і вся місцева громада пройшла ходою від пам’ятного знаку Героям Небесної Сотні до Братської могили та Пам'ятного знаку загиблим в роки Другої світової війни, тримаючи в руках свічки пам’яті на знак вшанування героїв Другої світової війни та українських воїнів, які стали на захист Батьківщини в наші дні.
Всі заходи були наповнені словами вдячності до ветеранів Другої світової війни і військовослужбовців, які боронять суверенітет нашої країни на Сході України, та скорботою за мільйони відданих життів за наше мирне сьогодення.
Репортаж та фото від Альони Михайлик, позаштатного кореспондента «ТС».