В планах - розчищення русла р.Біянка

 

10 травня 2018 року відбулось засідання науково-технічної ради ДК «Ядерне паливо», на якому розглянуто звіт з науково-технічної роботи «Попередня наукова еколого-експертна оцінка можливості та доцільності проведення розчистки русла р.Біянка для упередження негативних наслідків підтоплення житлової забудови частини міста Кропивницький».

Звіт розроблено НДУ «Український науково-дослідний інститут екологічних проблем» (м. Харків) в рамках реалізації заходів Меморандуму про співпрацю та партнерство між ДП «СхідГЗК», ДК «Ядерне паливо» та Кропивницькою міською радою. У засіданні взяли участь представники ДП «СхідГЗК» та виконкому Кропивницької міської ради.

В результаті господарської діяльності та життєдіяльності населення природна поверхня заплави та русло р.Біянка зазнали значних техногенних перетворень. Розчищення та поглиблення русла р.Біянка дозволить суттєво знизити рівень ґрунтових вод на забудованій території м.Кропивницький, що є першочерговим та невідкладним заходом із захисту території від підтоплення та заболочення.

З огляду на наявність гірничих виробок шахти «Інгульська» (родовище «Центральне»), які проходять під водозбірним басейном р.Біянка, доцільність поглиблення русла річки обґрунтовувалася з урахуванням імовірних процесів збільшення водоприпливів і прориву річкових вод в шахту, а також визначався вплив діяльності з видобутку руди на стан водного об’єкту. З цією метою виконані прогнозні розрахунки зміни водоприпливів в гірничі виробки шахти «Інгульська», в умовах проведення робіт з поглиблення русла р. Біянка. Визначено, що підземні водоносні горизонти, які живлять річку, не будуть завдавати впливу на режим шахтних водоприпливів та водовідливу. Розрахунки показали, що гірничовидобувна діяльність шахти «Інгульська» не завдає впливу на гідрологічний режим р.Біянка і не впливає на умови підтоплення території в її долині. У подальшому мають бути розроблені захисні заходи щодо забезпечення як прийнятних умов експлуатації шахти, так і екологічно прийнятного гідрологічного режиму річок Біянка та Інгул.

Представники Кропивницької міської ради висловили подяку керівництву ДК «Ядерне паливо», ДП «СхідГЗК» та шахти «Інгульська» за допомогу мешканцям міста Кропивницький, яка здійснюється в рамках Меморандуму.

За результатами обговорення прийняті рішення щодо подальшої співпраці у розробці та реалізації проекту з розчищення русла річки Біянка для упередження негативних наслідків підтоплення житлової забудови частини міста Кропивницький, а також механізмів залучення коштів як ДП «СхідГЗК», так і коштів бюджетів всіх рівнів в рамках програм місцевого та державного значення.

За матеріалами сайту ДК «Ядерне паливо».

Розділ: