Зустріч в МАГАТЕ

 

З 2 по 4 травня у Відні пройшла установча нарада по проекту МАГАТЕ № UKR9037 «Розробка стратегії зняття з експлуатації, відновлення навколишнього середовища та нарощування потенціалу з метою відновлення і виведення з експлуатації колишніх майданчиків видобутку і виробництва урану».

Представники Міненерговугілля, ДК «Ядерне паливо», ДП «СхідГЗК» та ДП «УкрНДПРІпромтехнології» взяли участь у підготовці робочого плану з реалізації проекту на період 2018-2019 років. Основні заходи плану спрямовані на обмін міжнародним досвідом із зняття з експлуатації уранових шахт, хвостосховищ, приведення в екологічно та радіаційно безпечний стан територій уранових об'єктів, які виводяться з експлуатації.

В рамках проекту заплановано проведення навчання персоналу ДП «СхідГЗК» на уранових об’єктах країн світу, візити міжнародних експертів МАГАТЕ на Смолінську шахту ДП «СхідГЗК» для підготовки рекомендацій з приведення в безпечний стан підземного та наземного комплексів шахти та створення безпечних умов проживання населення Смоліного.

Результати реалізації проекту будуть обговорюватися щороку за участю міжнародних експертів та офіцерів МАГАТЕ, представників Держатомрегулювання та вищезазначених підприємств для коригування заходів з метою досягнення цілей проекту.

Розділ: