На міжнародній арені Участь у технічній нараді у Празі

На міжнародній арені   Участь у технічній нараді у Празі

З 14 по 18 травня у Празі під егідою МАГАТЕ пройшла технічна нарада з питань відновлення підземних вод у процесі видобування урану методом свердловинного вилуговування. Співорганізатором наради виступило державне підприємство «ДІАМО» (Чеська Республіка), яке здійснює санаційні роботи з ліквідації наслідків видобування уранових руд. У роботі наради взяли участь представники урановидобувних організацій та органів ядерного регулювання Чеської Республіки, Федеративної Республіки Німеччини, України, Португальської Республіки, Федеративної Республіки Бразилії, Республіки Індії та Республіки Гани. Україну на нараді представляли фахівці ДК «Ядерне паливо», ДП «СхідГЗК» та ДП «УкрНДПРІпромтехнології».

Українська делегація представила презентацію технології локалізації забруднених підземних вод на ліквідованому в 1983 році Девладівському родовищі, осередки забруднення вод якого скорочені в декілька разів та не створюють загрози розповсюдженню і забрудненню питних водоносних горизонтів. Учасники наради відвідали завод з очистки підземних вод ДП «ДІАМО», розташований біля міста Страж-під-Ральським (Чеська Республіка), ознайомилися з сучасними технологіями очистки підземних вод від урану, солей мінералізації та їх нейтралізації до рН 7,7. З вилученого урану виробляється урановий оксидний концентрат.
За результатами технічної наради планується видання рекомендацій МАГАТЕ за існуючими технологіями відновлення підземних вод в місцях видобування урану. Отримана інформація та рекомендації МАГАТЕ будуть враховані при розробці техніко-економічного обґрунтування зняття з експлуатації Смолінської шахти ДП «СхідГЗК».

З офіційного сайту ДП «Ядерне паливо».

Розділ: