До Всесвітнього дня охорони навколишнього середовища Служба працює злагоджено і відповідально

Служба працює злагоджено і відповідально

У своїй діяльності ДП «СхідГЗК» велику увагу приділяє забезпеченню контролю за виконанням вимог, норм та правил ядерного та природоохоронного законодавств України. З метою організації виконання заходів, спрямованих на забезпечення дотримання вимог радіаційної та екологічної безпеки, запобігання і ліквідації негативного впливу господарської діяльності підприємства на населення і навколишнє природне середовище та збереження природних ресурсів, у структурі підприємства створена і працює служба радіаційної безпеки та охорони навколишнього середовища. Як працюється новоствореній службі, які пріоритетні напрямки в діяльності, редакції «ТС» розповів її начальник Олександр Главацький.

Служба у новому форматі функціонує з 1 березня 2018 року. На сьогодні в штатному розписі служби – 31 фахівець, з яких 4 працюють в управлінні, а решта - у підрозділах. Також наша служба здійснює методичне керівництво роботою ЦПГДЛ і ЦНДЛ з питань радіаційної та екологічної безпеки. Серед основних завдань служби головний акцент робимо на забезпеченні функціонування ефективної системи управління радіаційною безпекою та охороною навколишнього природного середовища на підприємстві та удосконалення діяльності у цьому напрямку кожного підрозділу. Слід зазначити, що в своїй роботі ми користуємося досить широким спектром нормативно-правових актів у сфері безпеки, тому завжди відслідковуємо всі зміни, нормативи, стандарти, бо це майданчик, на якому ми будуємо свою діяльність. Також забезпечуємо контроль за дотриманням підрозділами СхідГЗК чинного законодавства в сфері охорони земель, надр, атмосферного повітря, поводження з відходами і небезпечними хімічними речовинами. Координуємо діяльність структурних підрозділів підприємства з питання дотримання вимог законодавства в області радіаційної безпеки та охорони навколишнього середовища та контролюємо питання недопущення перевищення ними гранично допустимих викидів і скидів забруднюючих і радіоактивних речовин, об’ємів утворення промислових відходів. Наша служба не тільки здійснює контроль, але і надає організаційну та методичну допомогу всім підрозділам з питань радіаційної і екологічної безпеки. Фахівці служби беруть участь у проведенні науково-дослідних та дослідно-конструкторських робіт, спрямованих на поліпшення екологічного та радіаційного стану на об'єктах підприємства; проведенні атестації робочих місць за умовами праці; у профілактичній роботі в підрозділах СхідГЗК та розробці заходів, спрямованих на поліпшення радіаційного та екологічного стану на виробничих об'єктах підприємства.

Також фахівці служби працюють над розробкою Концепції цільової державної програми виведення з експлуатації уранових об’єктів. На часі питання реконструкції СКЦ. Під постійним контролем знаходиться такий об’єкт як балка «Щербаківська» та будівництво її другої черги. Доводиться активно співпрацювати з органами місцевого самоврядування жовтоводського та кіровоградського майданчиків. Фахівці супроводжують реалізацію заходів з Меморандумів про співпрацю та партнерство між ДП «СхідГЗК», ДК «Ядерне паливо», Кропивницькою міськрадою та Кіровоградськими облдержадміністрацією та облрадою.

Служба має багатовекторну діяльність, а спеціалісти - високу фахову майстерність, щоб забезпечувати реалізацію всіх поставлених перед нею завдань. Хочу подякувати всім колегам за злагоджену роботу, професіоналізм, відповідальність, вимогливість. Бо лише за таких умов ми зможемо забезпечити реалізацію державної політики в сфері ядерного та природоохоронного законодавства.

Підготувала Олена Малоок, фото з архіву ДП «СхідГЗК».

Розділ: