Із засідання профкому

7 червня відбулося засідання профспілкового комітету ППО ДП «СхідГЗК» за участю генерального директора підприємства О.Сорокіна та начальника ВОП та ЗП О.Тархіної.

Були обговорені зміни в системі оплати праці і преміювання працівників підприємства з 1 березня 2018 року. Аналізуючи рівень заробітної плати працівників, голова ППО Б.Філіппов відмітив, що з січня 2017 р. на підприємстві тричі відбулось її підвищення: у лютому - на 15%, у листопаді - а 25% і у березні 2018 року диференційовано - від 20% до 40%. Середня заробітна плата на підприємстві у квітні цього року склала 13623 грн., хоча нещодавно була менше 8 тис грн. Обговорюючи проблеми, які виникли при впровадженні нового преміального положення, голови профкомів підрозділів пропонували для додаткового аналізу окремі категорії професій, такі як контролери ОТК, прийомоздавачі вантажу і багажу ЗЦ ГМЗ, працівників підземної групи, дільниць очистки шахтних вод, транспортування гірничої маси, ВШТ та інші. З даного питання профкомом були сформовані пропозиції по внесенню змін до Положення та направлені адміністрації підприємства. Як зазначив генеральний директор О.Сорокін, озвучені проблемні питання будуть детально проаналізовані до винесення остаточного рішення. Разом з тим, він також звернув увагу на те, що заробітна плата на підприємстві підвищена суттєво. Вперше середня заробітна плата на підприємстві вища за заробітну плату по гірничовидобувному комплексу Дніпропетровської і Кіровоградської областей. І зараз важливо не втратити цей рівень.

Також було обговорено «Положення про умови виплати одноразової грошової допомоги за багаторічну сумлінну працю при звільненні з ДП «СхідГЗК» у зв’язку з виходом на пенсію». Адміністрація розглядає можливість проведення такої акції, оскільки кількість пенсіонерів, працюючих на підприємстві залишається високою: 1114 осіб із 6300 працівників. Розбіжності стосувалися положень щодо стажу роботи на підприємстві для виплати допомоги (профком пропонував 10 років, в проекті Положення - 5); проведення грошового розрахунку: одночасного (профком) або протягом 4 місяців (проект); в цілому статусу Положення – одноразового (проект) або на постійній основі (профком); можливості працевлаштування на підприємство після отримання одноразової допомоги та інші. Проект Положення остаточно не затверджено.

Голова ППО ДП «СхідГЗК» Б.Філіппов також проінформував учасників засідання про результати зустрічі керівників та профспілкових лідерів ДП «НАЕК «Енергоатом» та ДП «СхідГЗК» з секретарем Комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики і ядерної безпеки  В.Войціцькою та про рішення ІІІ Пленуму ЦК Атомпрофспілки.

Рішенням профкому були внесені зміни до складу профспілкового комітету.

Тетяна Гожуляніна.

Розділ: