УкрЯТ стало членом Європейського ядерного товариства

 

Українське ядерне товариство стало повноправним членом Європейського ядерного товариства (ЄЯТ). Рішення про це було одноголосно прийняте під час електронного голосування Генеральної Асамблеї ЄЯТ у травні поточного року. За результатом обговорення, Українському ядерному товариству було надано 10 місць в Генеральній Асамблеї ЄЯТ – найвищому органі управління Європейського ядерного товариства.

Слід зазначити, що Українське ядерне товариство на початку 2019 року отримало запрошення від Генеральної Асамблеї ЄЯТ про вступ до Європейського ядерного товариства. В Європі високо оцінили активну діяльність, яку проводить УкрЯТ в нашій країні, а також за її межами. Дане запрошення активно обговорювалося членами правління УкрЯТ на своєму засіданні у березні 2019 року. Як наступний крок у розвитку міжнародної співпраці було надано погодження на запрошення до вступу в ЄЯТ і подальше налагодження співробітництва з ядерними товариствами європейських країн.

Європейське ядерне товариство є найбільшим товариством Європи, що об’єднує фахівців у сфері ядерної науки, досліджень та промисловості. Серед членів ЄЯТ понад 23 національних ядерних товариства та 60 корпоративних членів, які об’єднують вчених, інженерів та фахівців з атомної енергетики та промисловості, в т.ч. провідні європейські підприємства ядерної галузі, серед яких Westinghouse, Urenco, Orano, EDF, Nukem та ін.

Історія взаємовідносин Українського ядерного товариства з Європейським розпочалася в 2004 році, коли члени УкрЯТ взяли участь у міжнародній конференції «PIME-2004» (Барселона). У грудні 2018 року, на запрошення ЄЯТ, делегація Українського ядерного товариства відвідала Генеральну асамблею Європейського ядерного товариства з нагоди 24-ї конференції сторін Рамкової конвенції ООН про зміну клімату (COP24). Серед тем, що обговорювались учасниками асамблеї, були питання розширення співпраці з національними операторами АЕС, необхідності інтенсифікації досліджень у ядерній галузі, а також реалізації спільних інформаційних та просвітницьких проектів, спрямованих на популяризацію атомної енергетики як безпечного, ефективного та низьковуглецевого джерела енергії.

Тетяна Гожуляніна, заступник голови ВО УкрЯТ на базі ДП «СхідГЗК».

Розділ: