В Смоліному пройшли громадські слухання

На виконання Закону України «Про оцінку впливу на довкілля», у відповідності до Постанови КМУ №989 від 13.12.2019 року 4 липня в Смоліному пройшли громадські слухання у процесі оцінки впливу на довкілля в ході планованої діяльності з рекультивації діючого кар'єру піску Смолінської шахти державного підприємства «Східний гірничо-збагачувальний комбінат». Рекультивація передбачає погашення відпрацьованого простору кар'єра з використанням відходів гірничого виробництва та вскришних порід. Кінцева мета рекультивації кар'єру – створення на його місці поверхні, що має вигляд близький до природного рельєфу, та відновлення продуктивності земель, що відповідає вимогам законодавчих та нормативних документів України.

Дані громадські слухання проводилися з метою залучення місцевої громади до обговорення звіту про оцінку впливу на довкілля та врахування зауважень і пропозицій в процесі реалізації підприємством планованої діяльності. В громадських слуханнях взяли участь очільник Смолінської селищної ради М.М.Мазура та народний депутат України М.А.Поляков.

В якості головуючого на громадських слуханнях виступив представник Міністерства екології та природних ресурсів України О.М. Бурим, як організатор громадських слухань. Він відкрив засідання і представив склад учасників, порядок і регламент громадських слухань.

З доповіддю щодо соціально-економічного впливу, загальних технічних характеристик та параметрів, екологічних обмежень, видів можливого впливу на довкілля планованої діяльності – рекультивації кар’єру піску, виступив представник ДП «УкрНДПРІпромислової технології» В.М.Шабатін.

В ході обговорення звіту від мешканців Смолінської громади надійшли питання щодо матеріалів (відходів), які будуть використані при рекультивації кар’єру; кількості техніки і персоналу, які будуть задіяна в рекультивації; стану радіаційної безпеки території після завершення повної рекультивації. На питання смолінчан надали обґрунтовані відповіді В.М.Шабатін та заступник головного інженера ДП «СхідГЗК» В.О Жуков. Додаткових пропозицій і зауважень для включення до звіту з ОВД  від учасників громадських слухань не надійшло.

Громадські слухання визнано такими, що відбулися, підписано протокол, який відповідно до законодавства буде оприлюднений в Єдиному реєстрі з оцінки впливу на довкілля.

Розділ: