Відкрито Меморіал землякам – захисникам Незалежної України

 

      У Малій Висці на Кіровоградщині 11 жовтня відбулася урочиста церемонія відкриття Меморіалу землякам – захисникам Незалежної України та освячення каплички Архистратига Михаїла. Будівництво відбулося за ініціативи ГО «Маловисківська міська рада ветеранів АТО», яку підтримала влада та громадськість. У заході взяли участь учасники АТО і ООС, родичі загиблих героїв, представники державних установ та органів місцевого самоврядування, жителі міста та району.

     Ідея про створення меморіалу, який би символізував подвиг маловищан-учасників бойових дій на Сході (живих і загиблих), виникла давно, але її реалізація потребувала чималих коштів та кропіткої праці. Лише об’єднавши зусилля, вдалося досягти мети. Маловисківська міська рада виділила більше 100 тис. грн на виготовлення та встановлення меморіальної стели. Благодійні внески у різному обсязі внесли підприємства та установи різних форм власності, представники бізнесу, громадських організацій, пересічні громадяни. Не лишилася осторонь і профспілка Новокостянтинівської шахти ДП «СхідГЗК». Серед благодійників були навіть такі, хто виділив не один десяток тисяч гривень, але забажав залишитися невідомим.

     Багато фізичної роботи довелося взяти на себе учасникам Маловисківської міської ради ветеранів АТО, у тому числі – гірникам НК шахти. Зокрема, це Андрій Журавка та Євген Рачкован.

      Працювали у вільний від роботи час, відволікаючись від родинних та особистих справ. Спочатку треба було підготувати майданчик для спорудження меморіалу – вирівняти та спланувати ділянку, встановити бордюри, засипати основу щебнем та відсівом. Далі під основну стелу меморіалу та капличку залито бетонні фундаменти, попередньо зв’язані металевим армуванням. Згодом вже на підготовлену основу укладалася тротуарна плитка, щілини якої забивалися піском. Паралельно було встановлено закладні для флагштоку, проведено посів трави тощо. Працювали на совість, згадуючи бойових побратимів та непрості дні служби.

     «За правду і долю нових поколінь…» - ці слова, записані на меморіальній стелі, влучно передають стан душі та життєві принципи тих, хто зі зброєю у руках став на захист миру та незалежності.

      Урочисто відкрили меморіал Маловисківський міський голова Юрій Гульдас, військовий комісар Маловисківського районного військового комісаріату Олександр Бут та голова ГО «Маловисківська міська рада ветеранів АТО» Роман Разілевич. Підняти державний прапор України мали честь три покоління чоловіків родини Колеснік: маленький В’ячеслав, його тато Іван та дідусь В’ячеслав (обидва – учасники АТО).

      Ю.Гульдас вручив відзнаки «За оборону рідної держави» учасникам АТО, які нині мешкають і працюють на території Маловисківської об’єднаної територіальної громади: Андрію Журавці, Олексію Куркатову (обидва - працівники НК шахти), Валерію Романюку, Володимиру Сипливому.

      Серед гостей, які звернулися до учасників урочистостей із промовою, був директор НК шахти Вадим Косаренко. Він привітав захисників України, розповів про участь гірників у бойових діях на Донбасі та поіменно згадав загиблих у боях шахтарів.

      Чин освячення каплички Архистратига Михаїла, а також молебень та панахиду за загиблими захисниками незалежної України провели єпископ Кропивницький та Голованівський владика Марк, секретар єпархії протоієрей Іван Шубин та настоятель Храму Преподобної Єлизавети (с.Паліївка) ієрей Віктор Чухрій.
Всього у бойових діях на Донбасі загинули 11 жителів Маловисківського району, пам'ять яких учасники мітингу вшанували хвилиною мовчання. Пролунали залпи військового салюту. Школярі винесли до меморіальної стели 11 лампад. У виконанні самодіяльних артистів прозвучала пісня «Плакала калина» та авторський вірш.

      Представники ГО «Маловисківська міська рада ветеранів АТО» розповіли кореспонденту «ТС», що попереду ще багато роботи. Завершено лише перший етап будівництва меморіалу. У наступному році планується встановити 11 меморіальних знаків загиблим героям та докласти зусиль для озеленення і благоустрою території.

      Підготувала Олена Кубарєва.

 

 

Розділ: