Новини законодавства

      17 жовтня Верховна Рада України ухвалила у другому читанні та в цілому проект закону №0913 щодо удосконалення законодавства з питань поводження з радіоактивними відходами. Відповідне рішення підтримали 288 народні депутатів.

      Метою прийняття законопроекту є приведення законодавчої бази України у сфері поводження з радіоактивними відходами у відповідність до узгоджених на міжнародному рівні вимог безпеки в частині удосконалення системи класифікації радіоактивних відходів для їх захоронення, яка базується, насамперед, на міркуваннях довгострокової безпеки і способах остаточного захоронення.

      Зазначена мета досягається шляхом внесення змін до Закону України «Про поводження з радіоактивними відходами», Закону України «Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку» та Закону України «Про порядок прийняття рішень про розміщення, проектування, будівництво ядерних установок і об'єктів, призначених для поводження з радіоактивними відходами, які мають загальнодержавне значення», що дозволить ефективно здійснювати управління у сфері поводження з радіоактивними відходами. Зокрема йдеться: - дотримання принципів безпеки та міжнародно визнаних норм; - раціональний економічний підхід до поводження з усіма видами радіоактивних відходів; - неперекладання фінансового тягаря на майбутні покоління.

Розділ: