Ситуація на ДП «СхідГЗК» розглянута на державному рівні

      5 листопада в Міністерстві енергетики та захисту довкілля України під головуванням міністра Олексія Оржеля відбулася  розширена нарада, присвячена кризовій ситуації на ДП «СхідГЗК», яка склалася внаслідок встановлення НКРЕКП дискримінаційно низької ціни на урановий оксидний концентрат.

     В нараді взяли участь народні депутати з Дніпропетровського та Кіровоградського регіонів, керівництво ДП «СхідГЗК», ДК «Ядерне паливо», ДП «НАЕК «Енергоатом», представники Атомпрофспілки.

     Розширеній нараді передувало ряд зустрічей з першим заступником міністра В.Шубіним, профільними фахівцями міністерства, які відпрацьовували шляхи та економічні засади подальшого функціонування урановидобувної галузі.

      В ході  наради 5 листопада О.Оржель презентував напрацьовані рішення:

- розробка та підписання довгострокового контракту на постачання уранового оксидного концентрату між ДП «НАЕК «Енергоатом» та ДП «СхідГЗК»;

- проведення авансових платежів НАЕК «Енергоатом» задля стабілізації ситуації на  ДП «СхідГЗК»;

- передбачити у законопроекті «Про Державний бюджет України на 2020 рік» у рамках підтримки державних інвестиційних проектів  140 мільйонів гривень на розвиток Новокостянтинівської шахти;

- встановлення економічно обґрунтованої ціни на урановий оксидний концентрат;

- вивчення питання запровадження механізму державно-приватного партнерства на ДП «СхідГЗК».

      Також міністр акцентував увагу на тому, що Міністерство енергетики та захисту довкілля не є прихильником створення вертикально-інтегрованого підприємства шляхом приєднання ДП «СхідГЗК» до НАЕК «Енергоатом».

      На нараді відбулося активне обговорення запропонованих міністерством шляхів подолання складної ситуації на підприємстві, причиною якої стала дискримінаційно низька ціна на готову продукцію, встановлена НКРЕКП.

Розділ: