Старт робіт на Придніпровському хімічному заводі призначено на весну-2020

      У Києві у Спільному офісі підтримки Європейської комісії відбулася робоча нарада, до якої долучилися представники Дніпропетровської ОДА, Європейської комісії, Міністерства енергетики та захисту довкілля України, Кам’янської міської ради, ДК «Ядерне паливо», ДП «Бар’єр».
      Учасники зустрічі обговорили координацію дій із приведення у безпечний стан об’єктів колишнього уранового виробництва (ВО «Придніпровський хімічний завод») у Кам’янському. Зокрема, планується облаштувати контрольовані зони та звести майданчик для тимчасового зберігання забруднених відходів. Роботи стартують уже навесні 2020-го.
Напередодні в Кам’янському відбулася нарада робочої групи з вирішення проблем колишнього Придніпровського хімічного заводу, в якій взяли участь представники державного підприємства «Бар’єр» та Європейської комісії. Було обговорено ситуацію на майданчику колишнього ПХЗ та низку заходів щодо поліпшення екологічного стану міста, виконання поточної програми Єврокомісії та заходів Державної цільової екологічної програми першочергових заходів приведення у безпечний стан об’єктів і майданчика колишнього уранового виробництва виробничого об’єднання «Придніпровський хімічний завод» на 2019-2023 роки.
      НАГАДАЄМО. Державна цільова екологічна програма першочергових заходів приведення у безпечний стан об’єктів і майданчика колишнього уранового виробництва ВО «Придніпровський хімічний завод» на 2019-2023 роки затверджена Постановою КМУ від 21 серпня 2019 р. № 756. Мета програми - запобігання виникненню надзвичайної ситуації на території України внаслідок погіршення екологічного стану на території колишнього ВО «ПХЗ», проведення постійного моніторингу за радіаційним станом об’єктів з переробки уранових і торієвих руд цього виробничого об’єднання, які сьогодні перебувають на балансі ДП «Бар’єр», здійснення технічного нагляду та першочергових заходів щодо приведення їх у безпечний стан, а також забезпечення створення безпечних умов для проживання населення в Дніпропетровській області. Дана програма передбачає залучення фінансової та технічної підтримки Європейської комісії
      ДОВІДКОВО. 6 серпня 2014 року до складу ДП «СхідГЗК» увійшов Дніпродзержинський хімічний завод.
Історія підрозділу тісно пов’язана з біографією виробничого об’єднання «Придніпровський хімічний завод», що спеціалізувалося на виробництві фосфатних добрив, синтетичних сорбентів та екстрагентів, хімічних солей та речовин, рідкоземельної продукції, цирконію, а з 1946 по 1972 рік – збагаченні урану. В 1997 внаслідок реструктуризації ВО «ПХЗ» на базі цехів з виробництва цирконію та гафнію металічного було створено ДНВП «Цирконій», яке в 2012 році увійшло в процедуру банкрутства. 17 липня 2014 року вважається датою створення Дніпродзержинського хімічного заводу, до якого було віднесено майданчики та цехи цирконієвого та гафнієвого виробництва ДНВП «Цирконій». Впродовж п’яти років на заводі відновлено гафнієве виробництво з випуску гафній-нікелевої лігатури і збільшено її виробництво з 2,8 т в 2015 році до 10,3 т в 2018 році при проектній потужності 12т лігатури в рік. Готова продукція реалізовується німецькій компанії «Buss & Buss Spezialmetalle GmbH». Майданчики цирконієвого виробництва законсервовані.
      За матеріалами сайту Кам'янської міськради та сторінки фейсбук Дніпропетровської ОДА.

Розділ: