Гідрометалургійний завод (ГМЗ)

 

Гідрометалургійний завод

     Розташований у північному передмісті м. Жовті Води Дніпропетровської області. Здійснює переробку руд уранових родовищ України. У результаті переробки сировини завод випускає готову продукцію у вигляді концентрату природного урану.

     Дата утворення – 19 січня 1959 року. В цей день завод видав першу тонну готової продукції. Проектна потужність ГМЗ з переробки руди – 2000 тис. тонн/рік при проектному видобуванні 93-95%. На даний час із урахуванням реальних обсягів видобутку руди, обсяг переробки складає 1000 тис. тонн/рік. У 8 км на південь від заводу в балці «Щербаківська» розташоване хвостосховище наливного типу, з’єднане з заводом водоводом і пульпопроводом довжиною 11 км.

     Для забезпечення гідрометалургійного заводу сірчаною кислотою й парою у його складі функціонує сірчанокислотний цех (СКЦ), введений в експлуатацію (І черга) у лютому 1984 року. Виробничі потужності СКЦ достатні для забезпечення власних потреб і реалізації кислоти підприємствам України.

     В березні 2018 року до складу заводу увійшов залізничний цех, який забезпечує великі вантажоперевезення з доставки руди, що надходить з шахт підприємства, бере участь у транспортуванні готової продукції. Дата заснування – лютий 1954 року.

     Директор – Пільчик Володимир Вікторович