Дніпродзержинський хімічний завод (ДХЗ)

 

 

Дніпродзержинський хімічний завод

      6 серпня 2014 року до складу ДП «СхідГЗК» увійшов Дніпродзержинський хімічний завод.

      Історія підрозділу тісно пов’язана з біографією виробничого об’єднання «Придніпровський хімічний завод», що спеціалізувалося на виробництві фосфатних добрив, синтетичних сорбентів та екстрагентів, хімічних солей та речовин, рідкоземельної продукції, цирконію, переробці уранової руди. В 1997 внаслідок реструктуризації ВО «ПХЗ» на базі цехів з виробництва цирконію та гафнію металічного було створено ДНВП «Цирконій», яке в 2012 році увійшло в процедуру банкрутства.

     17 липня 2014 року вважається датою створення Дніпродзержинського хімічного заводу, до якого було віднесено майданчики та цехи цирконієвого та гафнієвого виробництв ДНВП «Цирконій». Впродовж п’яти років на заводі відновлено випуск гафній-нікелевої лігатури і збільшено її виробництво з 2,8 т в 2015 році до 10,3 т в 2018 році, при проектній потужності 12 т лігатури в рік.

     Майданчики цирконієвого виробництва законсервовані. В структурі ДХЗ функціонує цех основного виробництва, центральна заводська лабораторія, енерго-механічна група і енергетичний цех, група по роботі з персоналом, підготовки виробництва і транспортно-господарська група. Готова продукція реалізовується німецькій компанії «Buss & Buss Spezialmetalle GmbH». Завод забезпечує якість гафній-нікелевої лігатури на рівні світових стандартів, результати моніторингів підприємства співпадають на 100% з результатами незалежних іноземних експертів.

     Директор – Бурлаєв Сергій Федорович

    Електронна адреса: dndz_chemplat@ukr.net