Новокостянтинівська шахта

Розташована в с. Олексїївка Маловисківського району Кіровоградської області. Відстань до районного центру - 10 км, до обласного - 45 км.

Новокостянтинівське родовище урану було відкрито в 1975 році. Розвідувальні роботи на родовищі почалися відразу ж після відкриття і завершені в кінці 1995 року. В квітні 2006 року за рішенням Міністра палива та енергетики України Новокостянтинівський рудник відокремився від ДП "СхідГЗК" і став окремим Державним підприємством «Дирекція, що будується на базі Новокостянтинівського родовища уранових руд». У вересні 2010 року повернувся до складу ДП “СхідГЗК” як структурний підрозділ Новокостянтинівська шахта.  У липні 2011 року на НКШ розпочато дослідно-промисловий видобуток уранової руди. 

Рудні поклади відпрацьовуються на глибинах від 180 до 300 метрів. За даними оперативного перерахунку, запаси складають понад 93000 тонн урану. Проектна потужність – 1500 тис. тонн руди на рік.

Існуючі можливості з видобутку руди обмежені підйомними потужностями стволів "РЕ-6" та "Вентиляційний-1" в обсязі близько 330 тисяч тонн гірничої маси на рік.