Смолінська шахта

Розташована в смт Смоліне Кіровоградської обл.

Дата утворення - 28 квітня 1972 року

Смолінська шахта - найчисельніший підрозділ ДП „СхідГЗК”. Вона також є й самим великим підприємством Маловисківського району.

Шахтою опрацьовується Ватутінське родовище урану.

Триває модернізація виробництва. В останні роки на шахту придбане нове прохідницьке обладнання, що значно підвищило продуктивність праці прохідників, дозволило форсувати ведення прохідницьких робіт.

В 2006 році на шахті був впроваджений пересувний рудосортувальний комплекс, робота якого дозволила з відвальних продуктів виділити товарну руду для витягу урану й чистий щебінь, придатний, як будівельний матеріал 2 класу для будівництва автодоріг. Ця нова технологія, що вирішує питання рекультивації відвалів, одержала подальший розвиток у новому комплексі «Алтаіт», що перевершив ПРСК за продуктивністю в 2 рази.

Комплекс дозволяє знизити негативний вплив гірських відвалів шахт на навколишнє середовище й одержати при цьому додаткові товарні продукти.

У 2010 році прийнято в експлуатацію горизонт 640 метра, що забезпечує стабільну діяльність підприємства і розширює можливості видобутку руди на найближчі роки.

смт Смоліне, Маловисківський район, Кіровоградська обл., 26223

Тел. (05258)5-45-24