Оздоровчий сезон-2020 на СхідГЗК відбудеться

      Питанням проведення оздоровчої кампанії-2020 на ДП «СхідГЗК» була присвячена нарада, яка відбулася 9 червня під головуванням генерального директора О.Сорокіна за участю голови профспілки підприємства Б.Філіппова.

      В ході наради акцентувалася увага на тому, що в усіх питаннях, які стосуються організації літнього відпочинку та оздоровлення, підприємство керується Постановою Кабінету Міністрів України від 20 травня 2020 року № 392 «Про встановлення карантину, з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 та етапів послаблення протиепідемічних заходів» (зі змінами), розпорядженнями і рекомендаціями Уряду та Міністерства охорони здоров’я.

      Так, згідно з даною постановою  з 10 червня стартує черговий етап послаблення карантину, який передбачає відкриття оздоровчих баз відпочинку. На нараді наголошувалося на тому, що право приймати рішення про відкриття закладів відпочинку і оздоровлення делеговано органам місцевого самоврядування, на території яких вони розташовані, з врахуванням готовності відповідних територій до послаблення вимог карантину за критеріями, розробленими МОЗ. Також вагомим аргументом для роботи турбаз є дотримання на їхній території відповідних протиепідемічних заходів та рекомендацій МОЗ.

      Напередодні наради від Новоархангельської, Петрівської, Кропивницької місцевих адміністрацій, керівництва с.Приморське Херсонської області, де розташовані оздоровчі бази підприємства, адміністрація отримала відповідь, що до 22 червня (дата, до якої продовжено дію карантину) рішення щодо відкриття оздоровчих закладів, розташованих на їхній території, прийматися не будуть.

      Після обговорення отриманої інформації на нараді було прийнято рішення щодо відкриття баз відпочинку ДП «СхідГЗК» з 1 липня за умови сприятливої епідемічної ситуації, що склалася на території розташування баз, прийнятті відповідних рішень місцевою владою, при наявності дозволів від Держпродспоживслужби, ДСНС та при дотриманні в закладах відпочинку вимог МОЗ ((https://moz.gov.ua/…/Головний%20Санітарн…/Постанова%2036.pdf)

      Слід зазначити, що в зв’язку з карантином та несприятливою епідемічною ситуацією в країні, пов’язаних з COVID-19, на підприємстві було прийнято попереднє рішення щодо невідкриття баз відпочинку. Разом з тим, службами підприємства здійснювалися заходи з підготовки закладів до літнього сезону та  кроки щодо оформлення дозвільних документів.

       Також на нараді обговорено питання щодо необхідності здійснення  проплат робіт та послуг в умовах обмеженого фінансового ресурсу, необхідних для старту оздоровчого сезону.

       Акцентувалася увага і на оздоровленні та відпочинку дітей працівників підприємства. Та слід зазначити, що рішення про відкриття дитячих оздоровчих закладів на державному рівні ще обговорюється, проти відкриття таборів у цьому оздоровчому сезоні виступає головний державний санітарний лікар України В.Ляшко. Є сподівання, що ситуація з поширенням коронавірусної інфекції стабілізується, і при певних умовах і обмеженнях дитячі здравниці будуть відкриті. Адміністрація СхідГЗК спільно з профспілкою готова надавати оздоровчі послуги дітям працівників.

      Профкомом планується також відпочинок працівників підприємства в санаторіях. Зважаючи на те, що на конференціях трудових колективів підрозділів піднімалися питання щодо якісних та належних умов відпочинку у таких закладах, голові ППО було запропоновано оприлюднити на корпоративних та профспілкових інтернет-ресурсах та в ЗМІ перелік закладів відпочинку та оздоровлення, в яких будуть оздоровлюватися працівники комбінату, з відповідною ціновою політикою таких послуг.

      За підсумками наради буде видано наказ генерального директора ДП «СхідГЗК», в якому знайдуть відображення всі вищезазначені питання та засади оздоровчої кампанії-2020 на підприємстві в умовах адаптивного карантину.

Розділ: