До уваги колективу ДП «СхідГЗК»

      Адміністрація ДП «СхідГЗК» звертається до колективу комбінату, особливо до гірників, профспілкових лідерів підрозділів, активістів, неформальних лідерів з проханням не вживати радикальних дій щодо перекриття загальнонаціональних трас  у зв’язку з порушенням термінів відновлення роботи гірничих комплексів шахт.

      Як повідомлялося раніше, 22 грудня 2020 року відбулася робоча нарада під головуванням в.о. міністра енергетики Ю.Вітренка, на якій були надані доручення ДП «Гарантований покупець» та НЕК «Укренерго» погасити борги Енергоатому за поставлену електроенергію, який в свою чергу перерахував би кошти СхідГЗК в об’ємі, достатньому для погашення заборгованості по заробітній платі та відновлення  роботи гірничого комплексу підприємства. За інформацією ДП НАЕК «Енергоатом», станом на сьогодні Укренерго доручення виконало, кошти надійшли  Енергоатому, який спрямував їх на рахунки ДП «СхідГЗК», що дало змогу не тільки сплатити заборгованість по зарплаті за листопад, а й виплатити аванс за грудень.

      Разом з тим, як повідомило керівництво НАЕК, ДП «Гарантований покупець» доручення Міненерго не виконало, кошти на комбінат для відновлення роботи виробництва так і не надійшли, що стало причиною зриву термінів запуску гірничого комплексу шахт з 4 січня 2021 року. І, як наслідок, шахти не забезпечені на сьогодні матеріалами, засобами та реагентами в достатньому обсязі для безпечного відновлення роботи у визначені терміни. Зважаючи на вищевикладені обставини, відновити роботу шахт з 4 січня 2021 року та забезпечити їх безпечну експлуатацію немає можливості. Запустити шахти у виробництво можливо не раніш, як за 3-5 днів з моменту надходження необхідних коштів на СхідГЗК. Керівництво комбінату вимушене переносити терміни запуску в роботу гірничих комплексів підрозділів та продовжує відпрацьовувати питання надходження коштів на рівні Міненерго та КМУ. В свою чергу міністерство енергетики вживає заходів щодо виконання ДП «Гарантований покупець» доручень від 22 грудня 2020 року та проведення взаєморозрахунків між державними підприємствами найближчим часом.

      30 грудня відбулася двостороння зустріч керівництва ДП «СхідГЗК» та ДП «НАЕК «Енергоатом». Відбувся конструктивний діалог щодо подальшого співробітництва та пошуку шляхів виходу комбінату із складної фінансово-економічної ситуації. Керівництва НАЕК та СхідГЗК готові активно включитися в роботу з розробки дорожньої карти якнайшвидшого входження  комбінату до складу компанії. Сторони обговорили ключові питання та визначилися із подальшими кроками, які обумовлять комплекс заходів щодо об’єднання підприємств.

      Підсумовуючи, ще раз закликаємо всіх працівників підприємства, очільників профспілкових організацій, що діють на комбінаті, місцевих лідерів не вживати радикальних дій, а разом з керівництвом комбінату створити умови задля  вирішення фінансових питань та якнайшвидшого налагодження продуктивної роботи комбінату в рамках конструктивного діалогу на рівні керівників компаній за участю всіх зацікавлених сторін.

Розділ: