Новокостянтинівська шахта

Новокостянтинівська шахта

     Розташована в с. Олексїївка Маловисківського району Кіровоградської області. Відстань до районного центру - 10 км, обласного - 45 км. Новокостянтинівське родовище урану було відкрито в 1975 році. За даними оперативного перерахунку, запаси складають понад 93000 тонн урану. За запасами урану родовище найпотужніше в Європі та входить до десятки найбільших родовищ світу. Розвідувальні роботи на родовищі почалися відразу ж після відкриття,і завершені в кінці 1995 року. В квітні 2006 року за рішенням Міністра палива та енергетики України Новокостянтинівський рудник відокремився від ДП «СхідГЗК» і став окремим державним підприємством «Дирекція підприємства, що будується на базі Новокостянтинівського родовища уранових руд». У вересні 2010 року повернувся до складу ДП «СхідГЗК» як структурний підрозділ Новокостянтинівська шахта. У липні 2011 року на шахті розпочато дослідно-промисловий видобуток уранової руди. Рудні поклади відпрацьовуються на глибинах від 180 до 300 метрів. Проектна потужність – 1500 тис. тонн руди на рік.

     В 2016 році на шахті добута мільйонна тонна руди. Існуючі можливості з видобутку руди обмежені підйомними потужностями стволів «РЕ-6» та «Вентиляційний-1» в обсязі близько 330 тисяч тонн гірничої маси на рік.

    В рамках реалізації заходів Концепції Державної цільової економічної програми розвитку атомно-промислового комплексу на період до 2020 року та з метою збільшення обсягів видобутку до 700 тонн на рік в 2018 році розпочато реалізацію інвестиційного проекту «Новокостянтинівська шахта. Розвиток виробничих потужностей».

     Директор  Амброзьєв Сергій Олегович

     Електронна адреса: ogoroshko@direkciya.gov.ua