УкрЯТ стало членом Європейського ядерного товариства

 

Українське ядерне товариство стало повноправним членом Європейського ядерного товариства (ЄЯТ). Рішення про це було одноголосно прийняте під час електронного голосування Генеральної Асамблеї ЄЯТ у травні поточного року. За результатом обговорення, Українському ядерному товариству було надано 10 місць в Генеральній Асамблеї ЄЯТ – найвищому органі управління Європейського ядерного товариства.

Слід зазначити, що Українське ядерне товариство на початку 2019 року отримало запрошення від Генеральної Асамблеї ЄЯТ про вступ до Європейського ядерного товариства. В Європі високо оцінили активну діяльність, яку проводить УкрЯТ в нашій країні, а також за її межами. Дане запрошення активно обговорювалося членами правління УкрЯТ на своєму засіданні у березні 2019 року. Як наступний крок у розвитку міжнародної співпраці було надано погодження на запрошення до вступу в ЄЯТ і подальше налагодження співробітництва з ядерними товариствами європейських країн.

Європейське ядерне товариство є найбільшим товариством Європи, що об’єднує фахівців у сфері ядерної науки, досліджень та промисловості. Серед членів ЄЯТ понад 23 національних ядерних товариства та 60 корпоративних членів, які об’єднують вчених, інженерів та фахівців з атомної енергетики та промисловості, в т.ч. провідні європейські підприємства ядерної галузі, серед яких Westinghouse, Urenco, Orano, EDF, Nukem та ін.

Історія взаємовідносин Українського ядерного товариства з Європейським розпочалася в 2004 році, коли члени УкрЯТ взяли участь у міжнародній конференції «PIME-2004» (Барселона). У грудні 2018 року, на запрошення ЄЯТ, делегація Українського ядерного товариства відвідала Генеральну асамблею Європейського ядерного товариства з нагоди 24-ї конференції сторін Рамкової конвенції ООН про зміну клімату (COP24). Серед тем, що обговорювались учасниками асамблеї, були питання розширення співпраці з національними операторами АЕС, необхідності інтенсифікації досліджень у ядерній галузі, а також реалізації спільних інформаційних та просвітницьких проектів, спрямованих на популяризацію атомної енергетики як безпечного, ефективного та низьковуглецевого джерела енергії.

Тетяна Гожуляніна, заступник голови ВО УкрЯТ на базі ДП «СхідГЗК».

 

П’ятий молодіжний форум УкрЯТ відбувся на Хмельницькій АЕС

Засідання Правління УкрЯТ: міжнародна співпраця та нові проекти  

Взглянуть по-новому на известные вещи 

Звіти та вибори в Українському ядерному товаристві 

Обговорили стан та сучасні тенденції розвитку ядерної енергетики 

Вітаємо переможців конкурсу «Моя сімя в історії ДП «СхідГЗК» 

Ветерани СхідГЗК – на міжнародній конференції 

Проблеми сучасної ядерної енергетики