Засідання Правління УкрЯТ: міжнародна співпраця та нові проекти

Засідання Правління УкрЯТ: міжнародна співпраця та нові проекти

У Києві відбулось перше в 2019 році засідання Правління Українського ядерного товариства. У рамках зустрічі, що пройшла 22 березня, керівники УкрЯТ обговорили актуальні питання інформаційно-просвітницького, державницького, організаційного та міжнародного напрямків діяльності Товариства.

Відкриваючи засідання, президент УкрЯТ Григорій Муляр проінформував про поточні тенденції роботи атомної галузі та Українського ядерного товариства. В свою чергу, виконавчий секретар Товариства Данило Лавренов у своїй звітній доповіді розповів про проекти, які реалізувало УкрЯТ з вересня 2018 року по березень 2019 року, а також окреслив найближчі плани діяльності. Серед них: проведення тренінгу «Побудова ефективної комунікації зі ЗМІ та громадськістю в атомній енергетиці» для представників прес-служб підприємств атомно-промислового комплексу, фінал Всеукраїнського конкурсу рефератів серед учнівської молоді «Ядерна енергетика і світ», організація ознайомчих візитів членів УкрЯТ, викладачів профільних закладів вищої освіти на об’єкти атомної енергетики, Міжнародні конференції: «Проблема зняття з експлуатації об’єктів ядерної енергетики та відновлення навколишнього середовища» INUDECO та «Український ядерний форум 2019: ядерна енергетика – стан та тенденції розвитку», з нагоди 10-річчя створення Асоціації.

Також члени правління обговорили питання організації II звітно-виборчої конференції УкрЯТ, проведення якої заплановано на 30 травня 2019 року.

Окремим пунктом, Д.Лавренов доповів про результати міжнародної діяльності Товариства, зокрема, про співробітництво з Ядерним товариством Угорщини, а також про участь у Генеральній асамблеї Європейського ядерного товариства (ЄЯТ) в грудні минулого року. ЄЯТ високо оцінюючи діяльність УкрЯТ запросило Українське товариство вступити до європейської ядерної спільноти. За результатами обговорення члени правління обрали вступ до ЄЯТ та налагодження співробітництва з ядерними товариствами сусідніх країн, як наступний крок у розвитку міжнародної співпраці.

Анатолій Носовський, директор ІПБ АЕС НАН України,  доповів про видавницьку діяльність УкрЯТ, а саме: про вихід перших номерів  науково-виробничого журналу «Ядерна енергетики та довкілля». Тематична структура журналу передбачатиме наступні напрямки: загальні питання ядерної енергетики, безпека ядерних установок, поводження з відпрацьованим ядерним паливом та радіоактивними відходами, зняття з експлуатації ядерних установок, екологічна безпека та інші питання.

Завершуючи засідання, Правління включило до складу Товариства нових членів.

З місця подій Тетяна Гожуляніна.