1 березня – Всесвітній день цивільної оборони

      У 1931 році з ініціативи декількох держав французький генерал медичної служби Жорж Сен-Поль заснував у Парижі «Асоціацію Женевських зон» – «зон безпеки» для створення шляхом двосторонніх і багатосторонніх угод локальних зон безпеки в усіх країнах, яка потім була перетворена на Міжнародну організацію цивільної оборони (МОЦО).

      У 1972 році МОЦО отримала статус міжурядової організації. Зараз до МОЦО входять 50 країн, ще вісім держав мають статус спостерігача. Участь України в МОЦО в якості спостерігача оформлена згідно з дорученням Прем`єр-міністра України від 25.07.1998р.

      Всесвітній день цивільної оборони відзначається з метою пропаганди знань про цивільну оборону і підняття престижу національних рятувальних служб. Дата – 1 березня була обрана не випадково. Саме в цей день набрав чинності устав МОЦО, який схвалили 18 держав.

      Серед напрямків діяльності МОЦО слід виділити такі: підготовка національних кадрів у галузі управління в період надзвичайних ситуацій (НС); надання технічної допомоги державам у створенні і покращенні систем попередження НС і захисту населення; пропаганда досвіду і знань з ЦО і питання управління в період НС. Підготовка спеціалістів проводиться в Учбовому центрі в Швейцарії.

      Оскільки Україна є членом МОЦО, наша держава так само відзначає цей день, надаючи цивільній обороні велике значення. Адже навіть у мирний час існують вогнища небезпеки, до яких потрібно бути ретельно підготовленими на теоретичному і практичному рівні.

      На ДП «СхідГЗК» організацією виконання завдань цивільного захисту працівників здійснює служба відомчого нагляду та пожежної безпеки. Протягом року працівники проходить спеціальну підготовку щодо застосування засобів індивідуального захисту та адекватних дій в умовах надзвичайних ситуацій під час проведення протиаварійних та протипожежних тренувань. У всіх підрозділах працівники вивчають основи цивільної оборони, що дозволяє правильно оцінювати ситуацію і, якщо знадобиться, вміти надати допомогу собі та оточенню. Стихійні лиха й катастрофи - реальність, від якої не сховаєшся за сімома замками. А ось для того, щоб не розгубитися у відповідальний момент, варто опанувати елементарні навички. І не забувати головний девіз: «Попереджений - значить озброєний!»

      З метою захисту працівників нашого підприємства укладені угоди на виконання відповідних завдань з Державним воєнізованим гірничорятувальним загоном та Державними пожежно-рятувальними частинами Дніпропетровської і Кіровоградської областей.

      З нагоди професійного свята адресуємо рятівникам та колегам теплі побажання здоров’я і щастя, життєвої енергії, витримки та якомога менше тривожних викликів.

      Павло Ізвозчиков, начальник служби ВН та ПБ ДП «СхідГЗК».

      На фото з архіву: фрагмент навчань на ГМЗ.

Розділ: