"Трудова слава" № 15 (2474) від 11 квітня 2020 року

Робота підприємства в умовах карантину

      Кабінет Міністрів України опублікував Постанову від 02.04.2020 №255 про посилення карантинних заходів в Україні, які будуть діяти із 6 по 24 квітня. На сьогодні на ДП «СхідГЗК» вже виконуються заходи, які направлені на забезпечення сталої роботи підприємства в період встановлення карантину на території України з дотриманням особливого санітарно-гігієнічного режиму в усіх підрозділах.

      Усі працівники забезпечені захисними масками та респіраторами. В підрозділах підприємства проводиться санітарна обробка дезінфікуючими засобами в офісних та виробничих приміщеннях, транспортних засобах, місцях скупчення персоналу.

      Наказом генерального директора ДП «СхідГЗК» О.Г.Сорокіна від 19.03.2020 № 106 на підприємстві створений оперативний штаб з метою запобігання розповсюдженню коронавірусної інфекції COVID-19. На виконання вимог зазначеного наказу:

- введено щоденний контроль за станом захворюваності працівників підприємства по кожному підрозділу та інформування за цими показниками Мінекоенерго України та ДК «Ядерне паливо»;

- розроблений та затверджений план дій при виявленні захворілих на коронавірус працівників по кожному підрозділу підприємства;

- введено обмеження щодо відряджень та поїздок всередині країни та заборона виїзду за її межі;

- проводиться анкетування для визначення тих, хто міг контактувати з хворими на COVID-19 в період, починаючи з 01.03.2020, перебуваючи у відпустці, знаходився в країнах, містах, де зареєстровані випадки захворювань на коронавірус, або відвідував масові заходи, де вірус міг розповсюджуватись.

      Постановою Кабінету Міністрів України від 02.04.2020 № 255 введена заборона знаходження на вулицях окремих категорій громадян. З метою забезпечення можливості стабільної роботи підприємства та законного переміщення працівників керівництво ДП «СхідГЗК» звернулося до голови Жовтоводської міської комісії з питань ТЕБ та НС – міського голови В.В.Абрамова з пропозицією провести позачергове засідання комісії. Рішенням комісії (протокол від 06.04.2020 № 10) наше підприємство внесено до переліку об’єктів критичної інфраструктури. На виконання цього рішення працівники ДП «СхідГЗК» можуть перебувати під час переміщення на роботу на вулицях, не порушуючи вимоги зазначеної постанови.

      Підготував Павло Ізвозчиков, начальник служби ВН та ПБ ДП «СхідГЗК», заступник голови оперативного штабу

 

 

Есть желание работать, значит, все получится

      Слышать хорошие слова в свой адрес всегда приятно, а если они звучат от коллег – то это приятно вдвойне. Ведь именно на работе и проходит большая часть нашей жизни.

      В дружном трудовом коллективе сернокислотного цеха ГМЗ вот уже четыре года трудится молодой работник Евгений Гайдучик. Сразу после окончания высшего профтехучилища №70 пришел в цех слесарем-ремонтником. Для молодого парня поначалу все здесь было ново: километры хитросплетенных труб и специфическое оборудование. Становление в профессии проходило при поддержке старших и опытных товарищей по участку №94, где трудится Е.Гайдучик.

      Уже позади юношеская неуверенность, и пусть не всегда еще хватает опыта и знаний, но Евгений старается оправдать доверие коллег и с ответственностью относится к порученному делу. Опыт придет с годами, главное – есть у парня желание работать и развиваться. А старшие товарищи всегда рядом – поддержат и помогут, подставят сильное плечо в трудную минуту, это, как говорится, даже не обсуждается. Таковы традиции этого коллектива.

      Несмотря на свой молодой возраст (5 апреля Евгений Гайдучик отметил 30-летий юбилей), он заботливый отец для своих замечательных ребятишек, с которыми с удовольствием проводит все свободное время. С ними непросто: заботы, трудности, шум, но когда подходишь к ним спящим, поправляешь одеялко, целуешь в носик, то понимаешь, что это самое настоящее счастье. Именно они и наполняют папу Женю энергией и радостью жизни.

      Коллеги от души поздравляют Евгения Гайдучика с юбилейной датой и желают ему оставаться жизнерадостным человеком, быть уверенным в своих силах и воплощать в реальность все мечты: «Пускай эта дата станет новой точкой отсчета, ведь столько успехов, достижений и ярких событий тебя ждут впереди! Помни, главное — здоровье, а все остальное обязательно будет!»

      Подготовила Татьяна Корсуновская

 

Время возможностей, а не ограничений

      Учиться жизнелюбию и энергичности нужно у ветеранов ГП «ВостГОК». Героини нашего фоторепортажа – Ангелина Шевчик и Валентина Шибанова – яркие представительницы женской половины ветеранского движения предприятия.

      Как и многие их коллеги, они все время чем-то заняты. Ангелина Григорьевна – золотой голос хора «Веселка», волонтер, казначей совета ветеранов АТХ. Валентина Григорьевна – заместитель председателя ветеранской организации АТХ, увлекается кулинарией и своим примером показывает, что и на заслуженном отдыхе жизнь может быть насыщенной и увлекательной. Но главная миссия этих женщин – словом и делом поддержать тех, кому знакомо одиночество. Ведь сказать теплое слово, уделить внимание таким людям совсем несложно. После пережитых жизненных трудностей именно работа в совете ветеранов помогла Валентине Шибановой наполнить жизнь новым смыслом и понять, что главное лекарство от депрессии – это активность и позитив. При таком подходе к жизни заслуженный отдых будет периодом возможностей, а не ограничений.

      Татьяна Корсуновская, на фото автора– Ангелина Шевчик и Валентина Шибанова (слева направо)

 

Обережно, шахрайство!

      Епідемія коронавірусу змусила українців змінити звичний ритм свого життя. Багато хто перебуває у стані нервового напруження. Цим активно користуються шахраї, які щодня вигадують нові способи заволодіння чужими грошима. Служба фізичного захисту ДП «СхідГЗК» розповідає читачам «ТС» про розповсюджені способи шахрайства та закликає бути обережними, щоб не стати жертвою злочинців.

Повідомлення на вайбер від відомого банку

      Мешканцям Жовтих Вод приходять повідомлення на вайбер, відправником яких начебто є відомий банк (навіть його логотип використовується). Текст такий: «Скористайтесь послугою банку! У зв’язку з поширенням СOVID-19 даємо кожному клієнту 800 грн, які не потрібно повертати. Це державна допомога за указом Президента. Якщо ви хочете отримати кошти, напишіть «+». Чекаємо!»

      Коли людина у відповідь відправляє «+», то приходить наступне повідомлення: «Вкажіть ваші дані, щоб підтвердити особу, і кошти будуть нараховані. Напишіть номер картки, термін її дії та СVV код».

      Після цього шахраї можуть попросити номер коду, який прийде на телефон, і цього буде достатньо, щоб заволодіти усіма грошима з вашої банківської картки.

Смс-ка про 1000 гривень від держави

      На телефон приходить смс-повідомлення такого змісту: «Національний банк України: вам було нараховано одноразову допомогу у зв’язку з надзвичайною ситуацією в розмірі 1000 грн. Телефони для довідок:…..»

      Коли люди телефонують за вказаними телефонами, то шахраї випитують у них дані банківських карток та за лічені хвилини знімають гроші.

Дзвінок з банку чи благодійного фонду

      Шахраї телефонують потенційній жертві та випитують дані банківських карток: номер, термін дії, тризначний код безпеки. При цьому незнайомці можуть представлятися співробітниками банку, правоохоронних органів, Пенсійного чи благодійних фондів або інших компаній чи підприємств. Телефонні злочинці – чудові психологи, які пройшли відповідну підготовку. Вони вміло будують розмову, підштовхують співрозмовників до швидких дій. Часто люди, особливо літнього віку, не встигають оговтатись, як розповідають усю інформацію. Результат – картка з «нульовим» балансом.

Дезінфекція житла

      У двері квартири дзвонять незнайомі люди, одягнені в захисні костюми. Вони повідомляють господарям, що буде проводитися безкоштовна дезінфекція житла для запобігання поширенню коронавірусу. «Дезінфектори» суворо кажуть, що господарям треба на 10 хвилин вийти з квартири, щоб спеціалісти могли провести санітарну обробку. В результаті з квартири зникають гроші і цінні речі.

      Варто знати, що в Україні немає таких служб, які проводять дезінфекцію у квартирах від коронавірусу.

Доставка продуктів

      Ще один спосіб шахрайства, який поширюється в період карантину – благодійна допомога. Злочинці можуть маскуватися під волонтерів, які безкоштовно доставлятимуть продукти чи ліки за замовленням. А насправді – брати гроші у людей (начебто на купівлю необхідних товарів) та зникати.

      Варто знати, що у Жовтих Водах організовано доставку ліків, продуктів харчування та засобів гігієни одиноким літнім людям та тим, чиї рідні проживають за межами міста. Цю роботу офіційно здійснює тільки одна установа – Територіальний центр соціального обслуговування (про це вже повідомляла «ТС»).

       Нагадуємо порядок дій. Щоб замовити безкоштовну доставку, треба зателефонувати за номером: 066-738-99-64 (з 10 до 15 години) та повідомити оператору свої дані (ім’я, адресу, номер телефону). Після цього вам зателефонує представник Територіального центру та узгодить дату і час візиту волонтерів. Важливо, що волонтери повинні пред’явити посвідчення, завірені печаткою та підписом міського голови. Тоді їм можна дати список необхідних товарів для купівлі і гроші. Але якщо ви не телефонували за вказаним вище номером, то до вас не повинні приходити ніякі волонтери.

Якщо ви стали жертвою шахрайства

       Життя непередбачуване, а шахраї – дуже кмітливі. Тому потрапити до них «на гачок» може кожен. Якщо ви:

- стали жертвою шахрайства, терміново зателефонуйте до поліції за номером: 102 або (097) 591-80-17 (Жовтоводський міський відділ поліції);

- зрозуміли, що повідомили злочинцям дані банківської карти – негайно заблокуйте її, зателефонувавши на гарячу лінію банку.

      Служба фізичного захисту ДП «СхідГЗК» радить читачам «ТС» повідомити цю інформацію родичам та знайомим літнього віку. Адже вони найчастіше потрапляють «на гачок» до шахраїв.

      Підготувала Олена Кубарєва

Розділ: