Щорічно 28 квітня Міжнародна організація праці (МОП) відзначає Всесвітній день охорони праці з метою сприяння запобіганню нещасних випадків та професійних захворювань на робочих місцях в усьому світі, проведення інформаційно-роз’яснювальної кампанії, привернення уваги громадськості до проблем в сфері охорони праці та зростання кількості нещасних випадків, травм, захворювань та смертельних випадків, пов’язаних з трудовою діяльністю.
В цьому році МОП приділяє особливу увагу проблемі насильства в сфері праці. Девіз Дня охорони праці – «Насильство та домагання в сфері праці» (Violence and Harassment in the World of Work). МОП відносить насильство на робочому місці до небезпечних виробничих факторів, які можуть призводити до нещасних випадків. Організація і раніше приділяла увагу вирішенню проблем насильства і домагань в сфері праці. Так, в червні 2019 року на конференції, приуроченій 100-річчю МОП, були прийняті Конвенція про боротьбу з насильством та домаганнями (№190) та Рекомендації (№206), які закликають до заборони і запобігання насильству і домагань в сфері праці.
В 2020 році МОП планує підготувати глобальний звіт, в якому розповість, як за допомогою комплексних заходів з охорони праці на національному та локальному рівнях можна викорінити насильство та домагання в сфері праці. Серед заходів, включення в закони, регламенти, колективні договори положень відносно насильства та домагань, а також розробка конкретних стандартів, правил, норм і рекомендацій із запровадження програми і профілактичних заходів на робочих місцях.
У відповідності до рекомендацій щодо проведення на виробництвах Всесвітнього Дня охорони праці на ДП «СхідГЗК» видано наказ №133 від 03.04.2020 «Про організацію та проведення Дня охорони праці та Тижня охорони праці». Створено організаційний комітет з підготовки та проведення заходів з нагоди Дня охорони праці, розроблено план заходів з підготовки та проведення з 21 по 28 квітня 2020 року Тижня охорони праці та 28 квітня 2020 року Дня охорони праці.
Планом передбачено ряд організаційних та адміністративних заходів, проведення роз’яснювальної роботи з працівниками щодо недопущення порушення правил і норм охорони праці, необхідності усунення виробничих ризиків на кожному робочому місці, профілактики виробничого травматизму та професійних захворювань, а також здійснення перевірок організації безпечного проведення робіт з підвищеною небезпекою, дотримання вимог нормативно-правових актів з охорони праці. В ході тижня охорони праці буде проведено відзначення кращих працівників, громадських інспекторів, членів профспілок, які беруть активну участь у підвищенні рівня безпеки, гігієни праці та виробничого середовища, у забезпечення соціального захисту працівників. Традиційно відбудеться підведення підсумків конкурсу дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей».
Втім сьогодні карантинні заходи, спрямовані на запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, уже вносять свої корективи у плани підприємства щодо проведення Тижня охорони праці та Всесвітнього дня охорони праці. У зв'язку з карантином формати тематичних заходів будуть переглянуті з метою зменшення кількості осіб, які одночасно братимуть у них участь. А від деяких заходів взагалі прийдеться відмовитись, щоб не створювати загрозу поширення інфекції. Тож про зміни проінформуємо додатково.