9 червня на ДП «СхідГЗК» під головуванням головного інженера В.Пухальського відбулася чергова селекторна нарада з виробничих питань та матеріально-технічного забезпечення.
На Новокостянтинівській шахті продовжує роботу спеціальна комісія з розслідування обставин групового нещасного випадку. Разом з тим, надано дозвіл на відновлення роботи ствола РЕ-6. 8 червня фахівцями шахти проведено всі необхідні підготовчі роботи і сьогодні шахта відновила діяльність з видобутку уранової руди, розпочаті бурові та прохідницькі роботи.
За інформацією головного інспектора підприємства Н.Войскової захворюваність на комбінаті в межах сезонних показників, випадків коронавірусної інфекції у підрозділах не зафіксовано, протиепідемічні заходи тривають у відповідності до розпорядчих документів та вимог адаптивного карантину.
Державним воєнізованим гірничорятувальним загоном проведено чергову перевірку шахт підприємства щодо готовності до ліквідації наслідків можливих аварій, окреслено ряд заходів, над якими зараз працюють фахівці даних підрозділів.
Розпочата підготовча процедура до укладання двостороннього договору з ДП «НАЕК «Енергоатом» на постачання електричної енергії на ДП «СхідГЗК».
Як завжди в ході селекторної наради була приділена увага питанням матеріально-технічного забезпечення виробництва. Ритмічність постачання необхідного обладнання, матеріалів, реагентів не дотримується внаслідок обмеженого фінансового ресурсу.
Смолінська та Інгульська шахти працюють в штатному режимі, в межах затвердженого графіка тривають роботи з ремонту галереї №3 дробарно-сортувального комплексу Інгульської шахти.
Уранове виробництво гідрометалургійного заводу здійснює випуск уранового концентрату. Сірчанокислотне виробництво частково призупинене для здійснення поточного ремонту.
Дніпродзержинській хімічний завод працює, виконуючи виробничу програму з випуску гафній-нікелевої лігатури в повному обсязі.
Нагадаємо. Діяльність Державного воєнізованого гірничорятувального загону Державної служби України з надзвичайних ситуацій полягає, в першу чергу, у ліквідації аварій та порятунку людей на гірничих та інших потенційно-небезпечних підприємствах, які розташовані на території найбільших промислових областей України – Дніпропетровської, Полтавської, Миколаївської, Кіровоградської та Запорізької. Загін входить до сфери управління ДСНС та є підрозділом центрального підпорядкування. Підрозділи ДВГРЗ ДСНС України забезпечують безпеку праці робітників при виконанні технологічних процесів, проводять підготовку підприємств до ліквідації можливих аварій, контролюють відповідність планів ліквідації аварій дійсному положенню на об’єктах, що обслуговуються, утримують у постійній готовності сили та засоби для ліквідації аварій і порятунку людей, здійснюючи постійне та обов’язкове аварійно-рятувальне обслуговування найбільш потужних і ведучих підприємств гірничо-металургійної галузі України.