Пошук шляхів забезпечення стабільної роботи ДП «СхідГЗК»

      28 жовтня на ДП «СхідГЗК» відбулася робоча нарада з питань фінансово-економічного стану та подальших шляхів забезпечення стабільної роботи підприємства.

      В нараді взяли участь адміністрація та профільні фахівці управління комбінату, представники профспілкового комітету ППО ДП «СхідГЗК», керівники та голови профспілок основних підрозділів. Обмежене коло учасників визначене вимогами карантинних заходів щодо масових зібрань.

      В ході наради обговорено питання погашення заборгованості із виплати заробітної плати, дотримання термінів її виплати згідно з Колективним договором, прийняття нової редакції Положення про преміювання за виконання показників ефективності працівників ДП «СхідГЗК», умов та можливостей підвищення заробітної плати, виплати матеріальної допомоги на оздоровлення при виході у відпустку.

       Заступник голови ППО А.Карпов зазначив, що на адресу профспілки і адміністрації надходили звернення трудових колективів із вищезазначених питань. 30 червня був зареєстрований колективний трудовий спір з питання затримки виплати заробітної плати, створена примирна комісія. На поточному етапі всі дії комісії вичерпано, і впроваджується розгляд колективного спору трудовим арбітражем. Разом з тим, у колективах підрозділів спостерігається ріст невдоволення ситуацією, що склалася з невчасною виплатою та з існуючим рівнем зарплати, працівники готові до рішучих дій.

      В.о. генерального директора ДП «СхідГЗК» Антон Бендик зазначив, що адміністрація підприємства зацікавлена у вирішенні проблемних питань усіма можливими цивілізованими шляхами на користь колективу. Доповів про кроки, які здійснює адміністрація на шляху подолання складної фінансової ситуації. На сьогодні продовжуються перемовини з керівництвом Енергоатому з підписання додаткової угоди до діючого контракту щодо об’ємів та ціни готової продукції на 2021 рік. Однією з умов ДП «СхідГЗК» є підвищення ціни уранового оксидного концентрату з врахуванням підвищення рівня заробітної плати. Станом на сьогодні погоджено лише дві складові угоди – об’єми та умови оплати за поставлену продукцію. Що стосується підвищення вартості УОК, то порозумінь з адміністрацією Енергоатому поки не знайдено. Як повідомив А.Бендик, довелося долучити до обговорення даного питання Прем’єр-міністра України Д.Шмигаля. У разі недосягнення домовленостей з НАЕКом, опрацьовується питання щодо відшкодування за рахунок державного бюджету різниці між ціною, затвердженою в контракті,  і необхідною для підвищення заробітної плати працівникам ДП «СхідГЗК». Лише за умови підвищення ціни на готову продукцію підприємство зможе стабілізувати ситуацію.

      А.Бендик проінформував, що Міністерство енергетики завершує роботу над формуванням Концепції та Програми розвитку ядерної галузі, в яких знайшли відображення і питання розвитку нашого підприємства. До напрацювань положень цих документів долучаються і фахівці комбінату.

      В ході  наради відбувся конструктивний діалог, профспілкові лідери піднімали питання результативності вжитих заходів щодо виплати заробітної плати, приєднання ДП «СхідГЗК» до НАЕК «Енергоатом», вартості та постачання електроенергії у підрозділи за двосторонніми договорами з НАЕК, здійснення підготовчих гірничих робіт для виконання виробничої програми 2021 року, забезпечення належних санітарних умов в побутових приміщеннях, будівництва адміністративно-побутового комбінату на НК шахті, збереження та ремонту шахтної техніки, вчасної виплати коштів при виході у відпустку. Також вони висловили думки працівників підрозділів щодо рішучих дій, щоб привернути увагу керівництва держави до єдиного уранового виробництва в країні. Профспілки ключовою датою в своїх діях визначили 6 листопада.

      На завершення були обговорені пропозиції учасників наради та окреслено наступні кроки:

- продовжити роботу на рівні Кабінету Міністрів України, Міненерго, НАЕК «Енергоатом» щодо підвищення ціни на урановий оксидний концентрат на 2021 рік;

- продовжити роботу щодо засад реорганізації ДП «СхідГЗК» шляхом приєднання до НАЕК «Енергоатом»;

- в черговий раз направити звернення до Кабінету Міністрів України, Міненерго щодо кризової ситуації з виплатою заробітної плати та шляхів стабілізації економічного стану підприємства;

- опрацювати питання з очільниками Атомпрофспілки, Кіровоградської та Дніпропетровської ОДА щодо підготовки та направлення відповідних звернень до Президента України;

- опрацювати нову редакцію Положення про преміювання за виконання показників ефективності працівників ДП «СхідГЗК» та прийняти її в режимі онлайн.

       Підсумовуючи, Антон Бендик подякував колективам підрозділів за розуміння ситуації, надану можливість у вересні-жовтні вирішувати проблемні питання на всіх регіональних рівнях, а головам профспілок зауважив, що вжиття рішучих дій не повинно шкодити працівникам.

 

Розділ: