"Трудовая Слава" № 4 (2099) Суббота, 26 января 2013 года"

Досвід комбіната потрібен Казахстану

16-18 січня на ДП «СхідГЗК» перебувала делегація фахівців Степногорського гірничо-хімічного комбінату (Республіка Казахстан). Як відомо, Казахстан є одним із лідерів з виробництва уранового концентрату, отримуючи майже 20 тисяч тонн на рік.

Однак саме представники Казахського уранового підприємства приїхали в Україну, щоб вивчити досвід Інгульської та Смолінської шахт з переробки і видобутку урану.

Часи, коли чи не головною комунікативною складовою для чиновників і керівників різних рівнів були програми з обміну досвідом, давно минули. Тоді просторами Радянського Союзу нескінченими потоками їхали в усіх напрямках делегації підприємств, міністерств і відомств. Після цього керівники делегацій бадьоро рапортували, що передовий досвід успішно вивчено і незабаром буде впроваджено.

Після розвалу Радянського Союзу цей масовий «всеобуч» припинився, і підприємства країн колишнього СРСР, у більшості випадків, змушені були самотужки шукати шляхи вирішення власних проблем. Не стали виключенням і підприємства урановидобувної і переробної галузі. Звичайно, тепер фахівці мають зовсім інші можливості отримання потрібної інформації завдяки новітнім технологіям, але принцип «краще один раз побачити, ніж сто разів почути», залишається актуальним.

Колись всі підприємства урановидобувної галузі належали до надпотужного Міністерства середнього машинобудування, яке опікувалося ядерно-енергетичним комплексом Союзу, і практично не знали проблем з матеріально–технічним забезпеченням. Завдяки цьому в рекордно короткі терміни було побудовано багато потужних підприємств, у тому числі Інгульську, Смолінську шахти і Степногірський гірничо-хімічний комбінат у Казахстані. До його складу входить рудник «Шантибе», де теж видобувають руду традиційним способом.

Рудник - практично одноліток уранових шахт Кіровоградської області. Перед підприємством постала гостра необхідність зниження собівартості готової продукції за рахунок технологій, які вже впроваджені на підприємствах ДП «СхідГЗК». Вивчення цього досвіду і було метою казахської делегації. Гості відвідали гідрометалургійний завод, побували на Інгульській та Смолінській шахтах. Вони відвідали дільниці блокового і купчастого вилуговування, а також комплекси з переробки відвалів ПРСК та «Алтаїт» і залишилися задоволеними від побаченого, сподіваючись застосувати досвід кіровоградських урановидобувників у себе. Перший заступник генерального директора СГХК Михайло Кирасиров вважає поїздку вдалою: «Наш приїзд сюди - це фактично перша спроба обміну досвідом на споріднених підприємствах за останні 20 років. Дуже тішить нинішній стан ваших шахт, де змогли зберегти високопрофесійні колективи в умовах, у яких змушена працювати галузь. Більше того, на Інгульській і Смолінській шахтах успішно впроваджуються нові технології отримання продукції та екологічні проекти, зокрема і переробка відвалів. Ми теж плануємо впроваджувати технологію підземного блокового вилуговування, яку ми побачили на власні очі, і з якою нас ознайомили фахівці Інгульської шахти. Це перспективний напрямок, який дає відчутне зниження собівартості продукції і мінімізує навантаження на довкілля. Думаю, що нашим спорідненим підприємствам варто налагоджувати тісніші партнерські зв’язки в плані використання технологій і техніки, адже, не зважаючи, що ми живемо в різних країнах, нас багато що об’єднує і перед нами стоять однакові проблеми. Радує, що наші українські колеги змогли надати нам реальну допомогу. Дуже сподобались люди, прості гірники, з якими нам довелося поспілкуватися. Відчувається, що вони працюють з ентузіазмом, з вогником і вболівають за своє підприємство».

Після виконання офіційної програми для урановидобувників з Казахстану провели екскурсію по Кіровограду. Гості були в захваті від старовинної архітектури міста. Величезне враження на них справило приміщення недавно відбудованого Кіровоградського  музично-драматичного театру ім.М.Кропивницького.

Сергій ПОЛУЛЯХ, фото Віктора Юрченко.

 

Новинки библиотеки

Головная библиотека Дворца культуры оформила годовую подписку на журналы и газеты на любой вкус.

Газеты «Трудовая слава», «Жовтоводські вісті», «Событие», «Вісті Придніпров’я» помогут вам быть в курсе событий города и области. «Праця і зарплата», «Урядовий кур’єр» предоставят информацию в сфере финансов и политики. «Відомості Верховної Ради України» - помогут найти любой официальный документ.

Журналы, безусловно, порадуют своим разнообразием. «Наука и техника», «Радиоаматор», «Ринг», «Украина за рулём» - будут интересны многим мужчинам. «Бурда», «Сабина», «Маленькая Диана», «Ручные чудеса» - вдохновят рукодельниц (вещи hand-made на пике популярности). «Актуальні питання економіки», «Грані» и свободный WI-FI доступ к сети Интернет однозначно будут необходимы студентам. «Вокруг света» и «Наука и жизнь» не оставят равнодушными любознательных и увлечённых читателей. «Мой уютный дом» и «Уютная квартира» - вдохновят на благоустройство дома.

«Добрые советы», «Единственная», «Женский журнал», «Эль Кью», «Караван историй» дадут возможность женской аудитории почувствовать себя женщинами, единственными и неповторимыми, получить добрый совет и просто отвлечься от проблем. Приглашаем всех вас прийти в библиотеку, выбрать журнал по вкусу, и вопрос досуга решен. Всегда вам рады!

Олеся Ширяева, зав.отделом обслуживания.

 

Новые задачи для Новоконстантиновской шахты

На прошлой неделе на Новоконстантиновской шахте состоялось техническое совещание под председательством главного инженера ГП «ВостГОК» Виктора Пухальского. О его результатах рассказывает главный инженер шахты Александр Пицык:

- Прошлый год был в целом успешным для предприятия. Несмотря на сложности, коллектив Новоконстантиновской шахты доказал свою дееспособность. Мы выполнили план по добыче на 100%, проходке – на 101%, бурению – на 104%.

Однако жизнь ставит перед нами новые задачи. В 2013 году шахта должна освоить новый вид деятельности – погашение пустот. Этой теме и было посвящено совещание, в котором приняли участие специалисты комбината, шахты и УкрНИПИИпт.

В ходе совещания были рассмотрены возможные варианты погашения пустот, намечены пути для выполнения поставленной задачи.

С.Полулях.

Розділ: