Питання розвитку атомно-промислового комплексу обговорила Громадська рада при Міненерго

      Питання підготовки «Довгострокової програми розвитку атомної енергетики України» та «Концепції державної цільової економічної програми розвитку атомно-промислового комплексу до 2026 року» обговорили на першому в цьому році засіданні Громадської ради при Міністерстві енергетики України.

      Рішенням РНБО «Про заходи з нейтралізації загроз у сфері атомної енергетики і промисловості» було доручено Кабінету Міністрів України до 1 квітня 2021 року затвердити «Концепцію державної цільової економічної програми розвитку атомно-промислового комплексу до 2026 року» з подальшим прийняттям протягом шести місяців Державної цільової економічної програми розвитку атомно-промислового комплексу до 2026 року для забезпечення фінансування розвитку урановидобувного та уранопереробного державного підприємства «Східний гірничо-збагачувальний комбінат» з метою збільшення виробництва уранового оксидного концентрату для повного забезпечення потреб вітчизняної атомної енергетики.

      Проєкт концепції розроблявся фахівцями ДП «СхідГЗК». Один із кроків на шляху затвердження документу – його обговорення на засіданні Громадської ради при Міненерго, яке відбулося 16 березня під головуванням С.Поташника. У заході взяли участь в.о. міністра енергетики Ю.Вітренко, директор Департаменту ядерної енергетики та атомної промисловості Ю.Сапожников, Почесний президент Українського ядерного товариства В’ячеслав Бронніков, заступник генерального директора Асоціації УЯФ М.Виноградов, в.о. генерального директора ДП «СхідГЗК» А.Бендик.

      Залучення експертів від громадськості до обговорення проблемних питань роботи галузі на початковому етапі розроблення стратегічних документів дозволяє більш повно проаналізувати та врахувати громадську думку.

      Після затвердження концепція буде офіційно оприлюднена на сайті ДП «СхідГЗК».

Розділ: