"Трудова слава" № 12 (2523) від 20 березня 2021 року

Люблю чистоту, тому із задоволенням наводжу порядок

Невтомна трудівниця, яка з юних років не боїться важкої праці – це Наталія Сергіївна Гівчак, прибиральник виробничих лазень Новокостянтинівської шахти.

Наталія народилася у селі Городище на Рівненщині у багатодітній родині. Її мати сама виховувала чотирьох дітей. Тож змалечку вони були приучені до порядку, відповідальності та самостійності. Після закінчення школи Наталія поїхала працювати на Кіровоградщину: невтомно сапала буряки на широкому полі під пекучим сонцем. Адже простій сільській дівчині так хотілося бути самостійною. Вона не чекала подарунків від долі, а розраховувала лише на власні сили. Так і у подальшому трудовому житті – яку б роботу не доручали Наталії, вона виконувала її сумлінно, на совість, не покладаючи рук.

З 2006 року професійна діяльність нашої співбесідниці нерозривно пов’язана з Новокостянтинівською шахтою. Прибирала службові кабінети, була підсобним робітником і вже кілька років працює прибиральником виробничих лазень.

«Як то кажуть «швабру тягати» мені подобається, - відверто говорить Наталія Гівчак. – Люблю чистоту, тому із задоволенням наводжу порядок у роздягальнях, душових. Ретельно натираю дзеркала, мию кахель. Якщо треба – то прибираємо прилеглу територію, клумби тощо. Всього у нас вісім прибиральниць, виходимо по двоє у кожну зміну. У цьому місяці працюємо разом із Юлею Слуцькою, вона теж має великий досвід роботи, сумлінна працівниця. Взагалі, колектив – це друга родина. Усі у нас щирі, доброзичливі, ділимося новинами, обговорюємо особисте, пригощаємо смачними стравами. Дівчатам особливо приходяться до смаку мої млинці та вареники. Приємно, що шахтарі з повагою ставляться до нашої праці, розуміють, що ми намагаємося забезпечити їм комфорт».

Наталія Сергіївна вітає колег з Днем працівників ЖКГ і побутового обслуговування населення, бажає насамперед міцного здоров`я, родинної злагоди, миру, здійснення найзаповітніших мрій!

Підготувала Олена Кубарєва

 

Дружні, працелюбні, сумлінні

На дільниці адміністративно-господарського обслуговування Смолінської шахти працює 90 осіб, серед них – 64 жінки. Колектив дружний, працелюбний, усі працівники відповідально ставляться до доручених завдань.

Протягом двох років дільницю АГО очолює Віталій Володимирович Тарасенко – людина, яка добре знає шахтне господарство «знизу й доверху», адже працює тут з 1994 року (починав електрослюсарем підземним). «Колектив дільниці адміністративно-господарського обслуговування виконує великий обсяг важливих робіт, - розповідає В.Тарасенко. – У нашому підпорядкуванні і їдальня, і виробничі лазні, і складські приміщення тощо. Прибирання території та службових кабінетів, підтримання у естетичному вигляді клумб, прання та ремонт спецодягу – все це та багато іншого справа рук наших трудівників».

Шахта – це єдиний механізм, де важливі всі ланки, а від ставлення до праці кожного залежить загальний результат. Приміром, приїхав шахтар на робочу зміну і бачить доглянуту територію, заходить до чистого приміщення, бере добре випраний рушник, охайно підшитий робочий одяг – начебто дрібниці, але ж вони впливають на загальний настрій.

Якщо прибирання, прання та ремонт спецодягу переважно виконують жінки, то у слюсарній групі працюють чоловіки. Вони забезпечують стабільну роботу обладнання, необхідного для виконання виробничих завдань дільниці. Наприклад, виконують ремонт пральних машин. Ця техніка хоч і не нова, але працює добре завдяки дбайливому ставленню слюсарів та якісному проведенню ремонтних робіт.

«У вас переважно жіночий колектив. Скажіть відверто, чи не складно керувати жінками?» - цікавимося у Віталія Володимировича. «Звісно, свої особливості є, - каже наш співрозмовник. – Адже у кожної жінки свій характер, проте намагаємося находити «соломонове рішення», компроміс та уникати суперечок. Взагалі колектив у нас злагоджений. Один одного можуть підстрахувати, допомогти, дати пораду. Є чимало працівників із великим стажем роботи, ветеранів праці. Найдосвідченіші прибиральниці службових приміщень – Павліна Василівна Соколенко, Галина Іванівна Тарадаєнко, Галина Володимирівна Попова. Працюють у нас не один десяток років і «тримають марку» - виконують роботу дуже сумлінно. Вітаю усіх своїх колег за професійним святом, дякую за нелегку працю та відповідальне ставлення до неї. Бажаю міцного здоров`я, витримки і всього найкращого! У кожної людини є свої найзаповітніші мрії. Тож хочу побажати, щоб вони обов`язково здійснилися!»

До цих теплих привітань приєднується і редакція «ТС».

Підготувала Олена Кубарєва,

Фото Віктора Юрченка

 

Розділ: