План пріоритетних дій Уряду на 2021 рік: збільшення видобутку уранової руди та виробництва уранового оксидного концентрату

        7 квітня Уряд опублікував План пріоритетних дій на 2021 рік, який затверджений розпорядженням Кабінету Міністрів України від 24 березня 2021 року №276-р. План містить понад 700 завдань, які визначені відповідно до вимог та пріоритетів діяльності профільних міністерств. Також визначено перелік законопроєктів, спрямованих на виконання Програми діяльності КМУ.

       Розділом 9 передбачені заходи, які будуть реалізовуватися Міністерством енергетики. Серед пріоритетних завдань в сфері енергетичної безпеки:

- забезпечення атомних електростанцій України концентратом природного урану власного виробництва в повному обсязі;

- збільшення видобутку уранової руди та виробництва уранового оксидного концентрату в обсягах, достатніх для задоволення потреб атомних електростанцій.

        З цією метою заплановано розроблення та подання Кабінетові Міністрів України проєкту Державної цільової економічної програми розвитку атомно-промислового комплексу України на 2021-2025 роки.

        Передбачено реалізацію державного інвестиційного проєкту «Новокостянтинівська шахта. Розвиток виробничих потужностей».

        Заплановано здійснення заходів з ліквідації уранових об’єктів, забезпечення екологічної безпеки і зниження рівня забруднення довкілля радіонуклідами природного походження до рівнів, що не впливають на здоров’я людини та довкілля шляхом розроблення та подання Кабінетові Міністрів України проєкту розпорядження КМУ «Про схвалення Концепції Державної цільової екологічної програми «Зняття з експлуатації уранових об’єктів на 2022-2026 роки».

        Заходами також передбачено опрацювання можливостей імпортозаміщення виробництва ядерного палива, забезпечення атомних електростанцій України ядерним паливом власного виробництва та проведення аналізу можливостей щодо створення в Україні підприємства з виробництва ядерного палива із застосуванням технології компанії «Westinghouse».

       Уряд передбачив також розроблення законопроекту щодо корпоратизації державного підприємства «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом».

        Більш детально з планом пріоритетних дій Уряду на 2021 рік можна ознайомитися на урядовому порталі: https://www.kmu.gov.ua/.../pro-zatverdzhennya-planu...

Розділ: