Законопроєкт №5201 підтримано профільним комітетом

      Профільний комітет Верховної Ради України з питань енергетики та житлово-комунальних послуг завершив розгляд законопроєкту «Про внесення змін до прикінцевих положень Закону України "Про видобування і переробку уранових руд" щодо державної підтримки Державного підприємства "Східний гірничо-збагачувальний комбінат" (реєстраційний номер 5201). Даний проект закону передбачає доручити Кабінету Міністрів України протягом місяця з дня набрання чинності розробити та подати на розгляд Верховної Ради України пропозиції про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» щодо визначення державних витрат у розмірі 2,2 млрд грн на фінансову підтримку Державного підприємства «Східний гірничо-збагачувальний комбінат» для покриття збитків та поточних виробничих витрат для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі видобування уранових руд та виробництва уранового оксидного концентрату. Засідання відбулося 2 червня поточного року.

      Доповідав з даного питання народний депутат М.Волинець. Активну участь в обговоренні взяли Ю.Камельчук, Є.Пивоваров, С.Нагорняк, І.Совсун та висловили думку про важливість прийняття запропонованого проєкту.

      В засіданні комітету взяв участь в.о. генерального директора ДП «СхідГЗК» Антон Бендик. Він акцентував увагу на невідповідності діючої ціни фактичній собівартості уранового оксидного концентрату. Зазначив на необхідності державної фінансової підтримки підприємства на період прийняття комплексного рішення, передбаченого Указом Президента «Про рішення РНБО України від 29.01.2021 «Про заходи з нейтралізації загроз у сфері ядерної енергетики і промисловості».

      Законопроєкт одноголосно був підтриманий членами комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг та має бути найближчим часом внесений до зали парламенту для голосування.

Розділ: