ДП «СхідГЗК» отримало ліцензію на право провадження господарської діяльності з перепродажу електричної енергії (трейдерської діяльності) 

ДП «СхідГЗК» отримало ліцензію на право провадження господарської діяльності з перепродажу електричної енергії (трейдерської діяльності) . Відповідна постанова №1303 Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, була прийнята 11.08.2021 та оприлюднена на офіційному веб-сайті Регулятора 12.08.2021.

        «Наразі наше підприємство купує електроенергію на роздрібному ринку у постачальника, - розповів головний енергетик ДП «СхідГЗК» Едуард Клеопа. – Щоб вийти на оптовий ринок електричної енергії України і мати можливість купувати її на вигідних умовах у виробників (зокрема, у ДП «НАЕК «Енергоатом»), треба оформити ряд документів. Одним із важливих кроків на цьому шляху стало отримання ліцензії з перепродажу електроенергії. Наступний етап – оформлення договорів з адміністраторами електронних платформ: ТБ «Українська енергетична біржа» та ДП «Оператор ринку» для доступу до електронних платформ ринку «двосторонніх договорів» (РДД), ринку «добу на перед» (РДН) та «внутрішньодобового» ринку (ВДР), щоб мати можливість купувати електричну енергією за оптовою ціною».

        Особливості виробничої діяльності комбінату такі, що потребують постійного коригування обсягів споживання електроенергії. Часто виникає дисбаланс між прогнозом та фактом споживання. А отримана ліцензія дозволить продавати невикористану електроенергію або докуповувати кіловати, яких не вистачає.

        Придбання енергоносіїв на вигідних умовах може стати одним із чинників у зниженні собівартості готової продукції підприємства.

Розділ: