"Трудова слава" № 40 (2551) від 2 жовтня 2021 року

8 жовтня – День юриста.  Прийміть вітання!

      Це свято об'єднує фахівців, які стоять на сторожі справедливості та законності. Саме від працівників юридичної галузі залежить бездоганне виконання законів і повноцінна діяльність нашого підприємства.

      Відповідальна громадянська позиція, компетентність, високий професіоналізм допомагають працівникам юридичної служби СхідГЗК у вирішенні складних і актуальних завдань в самих різних сферах діяльності.

      Щиро вітаємо всіх, для кого День юриста – професійне свято, бажаємо міцного здоров'я, невичерпного оптимізму, благополуччя і успіхів у служінні на благо нашого підприємства.

      Адміністрація, профком та рада ветеранів ДП «СхідГЗК»

 

Любимая работа – это замечательно

       Юрист призван не только решать проблемы, а строить свою работу таким образом, чтобы упредить их возникновение. Именно так считает юрисконсульт Ингульской шахты Ирина Пасечник.

      На ВостГОКе Ирина Викторовна трудится с 2008 года, а в юриспруденции она уже практически 20 лет, и все эти годы влюблена в свою профессию. Хотя начиналось все совсем по-другому. После окончания 8 класса Ирина приняла решение получить среднее специальное образование. Но родители поставили девушку перед выбором: медучилище или машиностроительный техникум. Будучи гуманитарием, она выбрала медицину и выучилась на фармацевта. В этой профессии поработала всего несколько лет, потом ушла в декрет, а когда нужно было выходить на работу, выяснилось, что ее должность сократили. Но как говорится: не было бы счастья, да несчастье помогло. Муж Ирины как раз учился на юриста, дома было много соответствующей литературы, которая заинтересовала молодую женщину. «Меня так увлекла юриспруденция, что я решила получить юридическое образование, – рассказывает И.Пасечник. – Окончила вначале факультет истории и права Кировоградского государственного педагогического университета им. Винниченко, а красный диплом магистра получила уже  в Днепропетровском государственном университете внутренних дел».

      После окончания вуза Ирина Викторовна поступила помощником судьи в Кировский районный суд Кировограда. Но ей хотелось развиваться в профессии: работала в Кировоградском таксопарке, в Кировоградском отделении «Укртелеком», в геологоразведочной экспедиции №37 «Кировгеология». По долгу службы часто принимала участие в судебных заседаниях. Именно там она и познакомилась с Натальей Булич, которая в то время трудилась юристом на Ингульской шахте. А когда Наталья  решила уходить с предприятия, пригласила на свое место Ирину Пасечник, поскольку видела, с какой самоотдачей она подходит к работе.

      «Меня заинтересовала работа на таком большом предприятии, – говорит Ирина Викторовна, – и я согласилась. На шахте мне нравится все: и задачи, которые приходится решать, и коллектив. Эта работа требует постоянного развития, она не шаблонная, а интересная. Необходимо постоянно изучать тенденции развития законодательства, следить за практикой, находить варианты решения сложных вопросов, а главное – это постоянное общение с людьми».

      До 2015 года на Ингульской шахте, как и на других крупных подразделениях комбината, работала юридическая служба.  Потом она была реорганизована, и два юриста шахты вошли  в юридическую службу ГП «ВостГОК». После очередной реорганизации в подразделении остался всего один юрисконсульт. Сегодня Ирина Пасечник одна ведет юридическое сопровождение всех производственных вопросов подразделения. Признается, что поначалу было очень непросто. После реорганизации выстроила новую линию взаимодействия с коллегами, и теперь все стало на свои места. Нагрузка, конечно, существенная, но с объемом работы Ирина Викторовна справляется. На вопрос, какое направление в работе считает ведущим, отвечает так: «Все направления моей работы одинаково важны для предприятия. Это и представительство в судах и других инстанциях, гражданские и трудовые споры. Существует множество правовых вопросов, связанных с производственной деятельностью Ингульской шахты, и они разного направления. Я считаю, что решать проблему – это второстепенно, нужно действовать так, чтобы в дальнейшем не возникало проблем – именно на это и должно быть направлено внимание юриста».

      В преддверии профессионального праздника Ирина Пасечник адресует своим коллегам самые теплые поздравления и наилучшие пожелания: «Иметь любимую работу – это прекрасно. Всем желаю успехов в труде и достижения новых высот в профессиональной деятельности. Но самое главное в жизни каждого человека – это семья. И когда в нашем тылу дома все хорошо, то и в работу мы вкладываем все силы. Поэтому, в первую очередь, всем – здоровья, благополучия и семейного счастья!»

      Подготовила Татьяна Корсуновская, фото из семейного архива Ирины Пасечник

 

Характерна риса юриста: аналізувати будь-яку ситуацію

      Напередодні професійного свята про тонкощі своєї цікавої професії розповіла Ольга Ігорівна Наконечна, провідний юрисконсульт юридичної служби ДП «СхідГЗК», яка здійснює юридичний супровід Смолінської та Новокостянтинівської шахт.

      - Ольга Ігорівна, розкажіть, будь ласка, cкільки вже років Ваше життя пов`язане з юриспруденцією?

      - У 1986 році після закінчення школи я вступила до Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара на правознавчий факультет. Навчатися було важко та цікаво одночасно. Мені дуже подобалося вивчати цивільне право, нотаріат та криміналістику. Хотілося швидше приступити до роботи та спробувати свої сили в юриспруденції. В 2001 році, закінчивши чотири курси університету, я перейшла на заочне відділення та розпочала працювати юрисконсультом договірної групи на Смолінській шахті. З тих пір моя трудова діяльність нерозривно пов’язана з юриспруденцією. Працювала юрисконсультом ІІ категорії у Маловисківському центрі електрозв’язку Кіровоградської філії ВАТ «Укртелеком», керувала юридичною службою ДП «Дирекція підприємства, що будується на базі Новокостянтинівського родовища уранових руд». З 2011 року працюю на своїй нинішній посаді. Спочатку займалася юридичним супроводом тільки НК шахти, а тепер ще й Смолінської.

      - Один юрист на дві шахти – напевно, це чимале навантаження…

      - Звісно. Доводиться охоплювати доволі широкий спектр напрямків діяльності. Це надання консультацій, підготовка розпорядчих документів, взаємодія з правоохоронними та контролюючими органами на стадії перевірок, представництво інтересів підприємства в суді з питань, які стосуються діяльності Смолінської та Новокостянтинівської шахт, отримання дозвільних документів на здійснення тих чи інших робіт. Доводиться співпрацювати з начальниками дільниць, службою по роботі з персоналом, бухгалтерією, дільницею адміністративно-господарського обслуговування, автогосподарством тощо. Приємно, що колеги розуміють важливість юридичної служби, часто звертаються за порадами, консультаціями.

      - Відомо, що професія накладає свій відбиток на характер людини, її світогляд. Ви можете визначити певні особливі риси, які притаманні саме юристам?

      - Так. Ми аналізуємо! Кожну ситуацію одразу починаємо «прокручувати» у голові: вибудовуємо логічний ланцюжок, розмірковуємо: як краще вчинити, який варіант обрати, якщо є декілька шляхів вирішення проблеми. Так, іноді розмірковую: я б оцим шляхом пішла, хоч він і складніший, але дає більше впевненості в результаті. Хочу сказати, що такий підхід дуже допомагає у звичайних побутових питаннях. Навіть при звичайному відвідуванні магазину і то ловиш себе на думці, що аналізуєш ситуацію як юрист.

      - А що найважче у вашій професії?

      - Найважче у наш час – часте внесення змін та запровадження нововведень у законодавстві. Так, у нас складалася певна практика, яка десятками років використовувалася юристами. Беручись за справу, раніше ти знав, що буде певний результат. А сьогодні (думаю, що мене підтримають усі правознавці), чисельні нововведення змінюють практику, яка вже устаткувалася. Тому стало важче працювати, адже ти часто не впевнений, яким буде результат.

      - Тож, доводиться постійно оволодівати новими знаннями?

      - Звичайно. Навіть наведу такий приклад: коли народився мій син, то вже через півроку я вийшла працювати. А з донечкою перебувала у відпустці по догляду за дитиною один рік. Добре, що рідні підтримали. Я не дозволяла собі робити великі паузи у роботі, адже якщо юрист надовго «випав» з професійного життя, то втрачаються певні знання, відстаєш від тих самих нововведень, про які я вище казала. На початку 2019 року я здобула кваліфікацію адвоката, отримала свідоцтво на право зайняття адвокатською діяльністю. Тепер я здійснюю представництво підприємства в суді як адвокат. Адже законодавство вимагає у деяких справах саме представництва адвоката.

      - Ольга Ігорівна, прийміть вітання з професійним святом. Що Ви хотіли б побажати колегам з нагоди Дня юриста?

      - Насамперед, міцного здоров`я. Це найголовніше! А ще стабільності і справедливості. Адже цього так не вистачає у наш час.

      Підготувала Олена Кубарєва

 

Зупинимо коронавірус! 

Рівень захворюваності зростає

      У вересні поточного року із симптомами ГРВІ до КНП «ЦПМСД» звернулися 578 пацієнтів, із них у 93 пацієнтів діагностовано COVID-19.

     На сьогодні активно хворіють на коронавірус 70 пацієнтів, із них 21 особа госпіталізована в стаціонари Кривого Рогу, двоє  померли.  Серед хворих на COVID-19 четверо дітей.  Серед захворілих у трьох пацієнтів лабораторно підтверджений штам «Дельта», пацієнти мають наступні симптоми: слабкість, кашель, температура тіла до 37,5 градусів.

      Необхідно зазначити, що серед хворих на коронавірус є два пацієнти, які влітку отримали повний курс вакцинації. Стан їхнього здоров`я відносно задовільний, скарги на слабкість, періодичний головний біль.

      Всього з початку дії карантину в Жовтих Водах зареєстровано 2541 лабораторно підтверджений випадок захворювання на короно вірус (2402 пацієнти одужали, 63 особи померло, 70 хворіють).

Ситуація щодо COVID-19 на ДП «СхідГЗК»

      Станом на 30 вересня на лікарняному перебувають 193 працівники ДП «СхідГЗК», з них 65 мають діагноз ГРВІ. Лабораторно підтверджено 5 випадків захворювань на коронавірусну інфекцію. Усі захворілі не вакциновані.

      У зв’язку з суттєвим погіршенням епідеміологічної ситуації керівництво підприємства закликає працівників дотримуватися карантинних норм та відповідально підійти до вакцинації. Планується робота виїзних бригад для організованого проведення щеплень у підрозділах.

      Питання захворюваності на COVID-19 перебуває на контролі адміністрації ДП «СхідГЗК». Керівникам підрозділів з урахуванням вимог постанов КМУ щодо недопущення розповсюдження гострої коронавірусної хвороби поставлена задача довести кількість вакцинованих працівників до 80%. Регулярно подається звітність щодо захворюваності на ГРВІ та COVID-19 серед працівників.

  Маршрут пацієнта із симптомами ГРВІ

      Маршрут пацієнта затверджений наказом МОЗ України від 28.03.2020 року №722 зі змінами. Він передбачає наступне.

      Пацієнти із легкою та середньою формами тяжкості захворювання, що не мають хронічних хвороб та показань до госпіталізації, лікуються в амбулаторних умовах.

      Госпіталізація показана хворим з підозрою/підтвердженим коронавірусом при наявності щонайменше однієї з перелічених ознак: частота дихання – менше 10 та більше 30 за хвилину; сатурація при вимірюванні пульсоксиметром £ 92 %; порушення свідомості; пацієнти з перебігом захворювання середньої тяжкості, які мають тяжку супутню патологію.

      1.Пацієнт із симптомами ГРВІ повинен зателефонувати до медичного закладу за телефонами: 050-779-61-47; 067-807-20-94; 067-807-20-95.

      2.Адміністратор Центру первинної медико-санітарної допомоги скоординує ваші подальші дії.

      3.Сімейний лікар самостійно визначає форму контролю за станом здоров`я пацієнта (візит пацієнта до медичного закладу).

      4.Прийом лікарем у медичному закладі здійснюється виключно за часом, вказаним особисто для кожного пацієнта.

      5. Прийом пацієнтів з ознаками гострої респіраторної інфекції здійснюється на відокремленому «грипозному» прийомі (приміщення дорослої та дитячої поліклініки).

Вакцинація проти COVID-19

      КНП «ЦПМСД» здійснює вакцинацію проти COVID-19. Станом на 27 вересня щеплення отримали 8127 осіб, що становить 20% від дорослого населення у місті. Двома дозами щепилися 5592 особи.

      Звертаємо увагу жовтоводців, що щепитися можна безкоштовно в приміщенні дорослої та дитячої поліклініки незалежно від наявності декларації із сімейним лікарем. Звертайтеся до пунктів щеплення з понеділка по п’ятницю з 8 до 15 години. Щоб вакцинуватися у суботу та неділю, необхідно попередньо записатися. Телефон: (095) 012-90-29. В наявності – вакцини Пфайзер, Короновак, Астрозенека.

Ковід-сертифікати

      У паперовому вигляді видається тільки Міжнародне свідоцтво про вакцинацію, його видає сімейний лікар.

      Для отримання Міжнародного сертифікату про вакцинацію (у паперовому вигляді) пацієнту треба зробити ксерокопію закордонного паспорта (перша сторінка), вказати номер мобільного телефону, вказати прізвище лікаря, з яким укладена декларація, або поставити відмітку про відсутність декларації. Дані відомості залишити в реєстратурі КНП «ЦПМСД» (доросла поліклініка). Про виготовлення сертифікату та карти щеплень вам сповістить медичний працівник.

      Внутрішні «Жовтий» та «Зелений» ковід-сертифікат сімейні лікарі не видають. Вони  формуються тільки в електронному вигляді у застосунку «Дія» пацієнтами самостійно. В разі відсутності сертифікатів у застосунку «Дія» після отримання щеплення, пацієнту необхідно повідомити про проблему ЦПМСД за номерами Кол-центру: 050-779-61-47, 067-807-20-94, 067-807-20-95.

Е-лікарняні

      З першого вересня цього року усі медичні установи України перейшли на електронні лікарняні. Це документ в електронній формі, який приходить на заміну паперовому. У день звернення пацієнта лікар формує медичний висновок про тимчасову непрацездатність та протягом 120 годин накладає свій електронний цифровий підпис. Пацієнт повинен у зручний для нього спосіб повідомити роботодавця про свою непрацездатність.

      Щоб уникнути проблем з оформленням електронного лікарняного, прохання до мешканців міста перевірити свої персональні дані, які були зазначені при укладанні декларації. Особам, які змінили прізвище, ім’я, по батькові, номер телефону, ідентифікаційний код, необхідно терміново надати свої достовірні дані сімейному лікарю!

Реімбурсація лікарських засобів

       З 1 жовтня 2021 року в Україні розпочинається реімбурсація лікарських препаратів для пацієнтів із цукровим та нецукровим діабетом, а також пацієнтів із психічними захворюваннями. Пацієнт буде отримувати у лікаря-ендокринолога та лікаря-психіатра електронний рецепт, за яким матиме змогу отримати медичні препарати в аптеці, яка уклала договір з Національною службою здоров’я України.

      Будьте здорові, бережіть себе та своїх близьких!

      Валентина Бока, начальник відділу охорони здоров’я виконкому Жовтоводської міської ради

 

 

Розділ: