"Трудова слава" № 41 (2552) від 9 жовтня 2021 року

Твої люди, СхідГЗК: з вдячністю за сумлінну працю

      У цьому році ДП «СхідГЗК» відзначив 70-річчя, а головний механік комбінату Вадим Валентинович Ілієнко, Почесний ветеран праці ДП «Схід ГЗК», – 45-річчя своєї трудової діяльності на підприємстві.

      На Східний гірничо-збагачувальий комбінат Вадим Валентинович був направлений після закінчення Дніпропетровського хіміко-технологічного інституту за спеціальністю «машини та апарати хімічного виробництва». Свою трудову діяльність розпочав у 1975 році слюсарем на ГМЗ, та вже за рік був переведений майстром з ремонту технологічного устаткування. На початку 80-х років на підприємстві розпочалося будівництво сірчанокислотного цеха ГМЗ, і В.В.Ілієнка переводять до відділу капітального будівництва управління інженером-механіком. З набуттям досвіду відбувалося і професіональне зростання Вадима Валентиновича: механік СКЦ, начальник дільниці цеха, заступник головного механіка ГМЗ, головний механік заводу, заступник головного механіка ДП «СхідГЗК». У 2005 році він обійняв посаду головного механіка підприємства, на якій пропрацював 16 років. На рахунку В.Ілієнка – участь у реалізації масштабних проєктів – реконструкція сірчанокислотного виробництва та заміна вагоноперекидача на ГМЗ, початок промислового видобутку руди на Новокостянтинівській шахті, здача в експлуатацію пересувного рудосортувального комплексу з переробки забалансових руд на Інгульській шахті та робота  такого ж комплексу на Смолінській шахті, модернізація полігону купного вилуговування на Смолінській шахті та багато інших.

      Вміння швидко орієнтуватися в різних складних ситуаціях, приймати рішення і брати відповідальність на себе здобули Вадиму Валентиновичу повагу серед колег. Маючи завзяту та наполегливу вдачу, він постійно підвищував свою кваліфікацію, душею вболівав за виробництво. В.В.Ілієнко – повний кавалер знаку «Шахтарська слава». Технар за освітою і родом діяльності, він добре володіє словом і є автором цікавих статей газети «Трудова слава», книги «Уран и люди – полвека вместе», а також міні-поеми «СКЦ-25!» у книзі «Смеемся вместе».

      30 вересня Вадим Валентинович провів свій останній робочий день у колі колег. Тепер він на заслуженому відпочинку. Колеги щиро дякують йому за багаторічну сумлінну працю, самовідданість у роботі, знання і досвід, який він передав молодому поколінню механіків. А також сподіваються на професійну дружню пораду вже в якості ветерана підприємства. Міцного здоров’я, бадьорості духу та життєвої активності Вам, Вадиме Валентиновичу!

10 жовтня – День працівників стандартизації та метрології

        Шановні працівники метрологічної служби ДП «СхідГЗК», дорогі ветерани! 

        Прийміть щирі вітання із професійним святом – Днем працівників стандартизації та метрології.

       Дякуємо за сумлінне ставлення до виконання виробничих завдань, професіоналізм і відповідальність, злагодженість і наполегливість. Бажаємо міцного здоров`я на довгі роки, успіхів у кожній справі, родинної злагоди, здійснення мрій та сподівань.

       Адміністрація, профком, рада ветеранів ДП «СхідГЗК»

Унікальна галузь

      Кожен рік 10 жовтня Україна відзначає День працівників стандартизації та метрології. Це унікальна галузь економіки країни, мета якої – забезпечення безпеки людей, тварин і рослин, захист майна та охорона навколишнього середовища. Метрологія докладає зусиль щодо позбавлення від технічних бар'єрів в торгівлі, створення умов для відповідності об'єктів стандартизації своєму призначенню і раціонального використання природних ресурсів.

      Невеликий колектив метрологів лабораторії МЗВ докладає максимум зусиль з метрологічного забезпечення виробництва в цей складний для комбінату період. Щорічно фахівцями лабораторії виконується перевірка метрологічних характеристик засобів вимірювальної техніки (ЗВТ), понад 7 тисяч ЗВТ з одинадцяти видів вимірювань, організовується перевірка еталонів і робочих ЗВТ в метрологічних центрах України, здійснюється аудит в підрозділах комбінату, проводиться експертиза документації в галузі метрології. 10 жовтня - свято не тільки в метрологів, адже з метрологією зв’язаний кожен, хто працює з приладами. Зокрема, це особи, відповідальні за стан ЗВТ в кожному підрозділі ДП «СхідГЗК».

       Бажаємо, щоб ваші знання, досвід та наполеглива праця були затребувані, шанувались та достойно винагороджувалися. А головне – щоб завжди можна було пишатися своєю роботою!

      Зичимо вам міцного здоров’я, святкового настрою та усього найкращого у майбутньому.

      Адміністрація ЦЛ КВПтаА та колектив лабораторії МЗВ

От эталона к производству урана

      Метрология – это наука об измерениях. Именно так каждому из нас рассказывали о ней в школе, там же мы познакомились и с основными единицами измерения – метром, килограммом, литром, часом. Они до того прочно вошли в нашу повседневную жизнь, что мало кто отождествляет их с метрологией как наукой. Это операции взвешивания и отпуска товара в магазине, учет электроэнергии, воды, тепла, планирования рабочего времени  и многое другое. Но наиболее тесно с метрологическими измерениями связана работа промышленных предприятий.

      В производственной деятельности подразделений ВостГОКа задействовано множество различных измерительных приборов, и все они должны соответствовать своим техническим характеристикам. Функцию такого контроля осуществляет лаборатория метрологического обеспечения ЦЛ КИПиА. Так, например, с помощью калибратора температуры производится проверка и калибровка термометров различных видов. Прибор может воспроизвести температуру в диапазоне от –30 до +110 °С. Или возьмем манометр поршневой,  при помощи которого проверяются манометры. И таких физических величин, а без которых невозможен сложный технологический процесс добычи руды, производства уранового оксидного концентрата  и серной кислоты, более восьмидесяти. По каждому типу измерений в лаборатории есть соответствующие эталоны со своей единицей и диапазоном измерения. Есть многофункциональные приборы, которые измеряют до 15 параметров. По словам метрологов, каждый прибор по-своему важен, у каждого своя методика измерения.

      Всю работу по проверке приборов измерения на ВостГОКе проводит коллектив лаборатории МОП, в составе которого всего 10 человек. Каждый сотрудник лаборатории ведет несколько направлений, поэтому нагрузка получается немалая. «У каждого СИТ есть свои качественные и количественные характеристики, мы проверяем, чтобы они были в норме, – рассказывает руководитель МОП Олег Малоок. – Измерительные приборы есть практически в каждом подразделении предприятия, но лидерами по их количеству являются шахты, ГМЗ и СКЦ. Мы, как главная структура ВостГОКа по метрологии, руководствуемся в своей работе действующими в Украине нормативными документами. Внимательно отслеживаем все изменения и нововведения в области метрологии».

      Все приборы, предназначенные для метрологического обеспечения производства, хранятся на рабочих местах, где созданы необходимые климатические условия. Эксплуатация их в щадящем режиме, бережное отношение и систематическое проведения технического обслуживания позволяют значительно продлить срок их службы. Есть среди приборов и так называемые старожилы – весы образцовые 1955 года выпуска. Несмотря на столь солидный возраст, они соответствуют указанному классу точности и отлично выполняют свою функцию.

      Качественная система метрологического обеспечения производственной деятельности ВостГОКа под руководством главного метролога комбината Андрея Солодкого лежит в основе безопасной и эффективной работы предприятия. 10 октября в Украине отмечают День работников стандартизации и метрологии. Поздравляя всех представителей этой замечательной профессии, хочется пожелать достойных результатов труда и удовлетворения от покорения новых вершин в своем деле.

      Подготовила Татьяна Корсуновская, фото автора

Розділ: