"Трудова слава" № 43 (2554) від 23 жовтня 2021 року

Герман Галущенко представив нового очільника ДП «СхідГЗК»

      18 жовтня у конференц-залі ДП «СхідГЗК» Міністр енергетики Герман Галущенко зустрівся з керівним складом комбінату та представив виконуючого обов’язки генерального директора ДП «СхідГЗК» Сергія Володимировича Шовгелю. В заході взяли участь народний депутат України Дмитро Чорний, Жовтоводський міський голова Дмитро Ханіс, голова Атомпрофспілки Валерій Матов, т.в.о. голови ППО Атомпрофспілки ДП «СхідГЗК» Андрій Карпов, голова ППО НПГУ ДП «СхідГЗК» Дмитро Бондарєв.

      У вступному слові Г.Галущенко зазначив, що: «Світова тенденція щодо цін на уран позитивна, попит в світі збільшується, а тому є всі перспективи для розвитку підприємства. Важливо зараз визначити шляхи розвитку СхідГЗК, які мають знайти відображення в рішеннях Уряду, в кроках щодо залучення інвестицій».

      Герман Галущенко зазначив, що Міненерго буде підтримувати позицію щодо співпраці підприємства з ДП «НАЕК «Енергоатом» - єдиним споживачем готової продукції, яку випускає комбінат: «Такий симбіоз продуктивний, співпраця дуже важлива у вирішенні проблемних питань СхідГЗК. Фінансовий стан Енергоатома, визначення провідної ролі в енергетичній сфері саме атомної генерації, дозволяє говорити про те, що урановидобувна галузь має бути в тренді і розвиватися».

      Сергій Шовгеля висловив слова подяки міністру, а колективу комбінату подякував за довіру бути його частиною. Зазначив, що 2021 рік для СхідГЗК ювілейний: «За 70 років багатьма поколіннями працівників написана унікальна історія підприємства, сформовані гарні виробничі традиції та чисельні династії. Все найкраще буде підтримане і розвиватиметься надалі».

      С.Шовгеля окреслив коло проблемних питань, які потребують першочергового вирішення:

      - укладання нової додаткової угоди з ДП «НАЕК «Енергоатом»;

      - перегляд виробничої програми до кінця поточного року та на наступний рік;

      - укладання дієвих договорів на постачання обладнання та матеріалів;

      - підвищення ефективності виробництва, зниження собівартості готової продукції, яка буде конкурентоздатна на ринку урану;

      - 100% використання коштів, передбачених на реалізацію інвестпроєкту «Розвиток виробничих потужностей Новокостянтинівської шахти»;

      - проведення процедур із закупівлі енергоносіїв та послуг Укрзалізниці в складних умовах коливання цін та тарифів;

      - робота над питаннями дохідної частини бюджету підприємства, перегляд і актуалізація всіх процесів, які є неосновними для виробництва, перегляд підходів до вирішення соціально-побутових питань.

      «В цілому треба міняти риторику в нашій роботі і відношення до вирішення питань. Не треба шукати обґрунтування та причини, чому не зроблено. Треба брати і робити, шукати правильні рішення, щоб бути ефективними. Ще раз всім дякую за довіру», - сказав на завершення С.Шовгеля.

      Дмитро Чорний привітав нового очільника комбінату з призначенням, побажав плідної роботи, акцентував увагу на питаннях важливості роботи підприємства для життєдіяльності громад, де працюють його підрозділи. Зазначив, що у ДП «СхідГЗК» є потужне лобі у Верховній Раді в особі народних депутатів, які обрані від міст та селищ-супутників комбінату, і готові підставити плече у вирішенні проблемних питань.

      Жовтоводський міський голова Дмитро Ханіс акцентував увагу на тому, що комбінат і місто – це одне ціле. Від того як працюватиме підприємство, буде залежати доля міста, освіти, медицини, добробуту мешканців. Зазначив, що на сьогодні вкрай потрібна активна комунікація на всіх рівнях для вирішення проблемних питань комбінату. Д.Ханіс висловив надію, що у співпраці, продуктивній взаємодії всі негаразди будуть подолані.

      Валерій Матов побажав новому керівнику комбінату терпіння, витримки, надійної потужної команди однодумців. Також зазначив, що є позитивні зрушення в питаннях вартості уранового оксидного концентрату на світовому ринку, надається важлива роль розбудові атомної генерації. ДП «СхідГЗК» є частиною єдиної вертикалі в системі енергетичної безпеки країни, тому галузь урановидобування має розвиватися. Акцентував увагу на вирішенні кадрового забезпечення, зближенні колективу і адміністрації підприємства, проведенні звітно-виборчої конференції ППО.

      Дмитро Бондарєв привітав С.Шовгелю з призначенням, зазначив, що колектив очікує змін. Також акцентував увагу на кадровій політиці комбінату, створенні умов за яких висококваліфіковані робітники будуть залишатися на підприємстві. Окремо зупинився на дотриманні термінів виплати заробітної плати.

      Підсумовуючи, Сергій Шовгеля сказав, що він буде зустрічатися з колективами підрозділів і це не одноразова акція: «Буду систематично комунікувати, щоб всі питання вирішувати колегіально. Питання з виплатою заробітної плати сьогодні залежить від вчасного виготовлення та відвантаження готової продукції НАЕК «Енергоатому». Кадрова політика підприємства повинна розбудовуватися в площині системності, дієвості, взаємозв’язків з навчальними закладами, підтримці профспілок у вирішення соціальних питань. І в цьому напрямку будемо працювати».

      Далі під час наради більш детально було обговорено коло питань, які є нагальними для роботи комбінату.

      Підготувала Олена Малоок, фото Тетяни Корсуновської

 

Вітаємо з перемогою!

      На о.Хортиця в Запоріжжі відбулися змагання «Спас» (розділ «Лава на Лаву») за Кубок України, присвячені князю Святославу Хороброму.

      Перемогу у змаганнях здобула команда Кіровоградщини «Незламні». У складі команди – два працівники Інгульської шахти – Віктор Жадан, Микола Сапальов та профспілковий лідер інгульчан Михайло Мельник.

      Учасники команди висловлюють велику подяку організаторам за запрошення і прийом: «Дуже смачний куліш, яким нагодували всіх бажаючих після змагань. Все було на вищому рівні. Дякуємо всім козакам, які брали участь у змаганнях Тільки разом ми сила. Слава Україні!»

      За матеріалами фейсбук-сторінки Михайла Мельника

 

Працівники СхідГЗК взяли участь у заходах до Дня захисників і захисниць України

        14 жовтня в Україні відзначили День захисників і захисниць. Урочистості пройшли і в містах, де розташовані виробничі потужності ДП «СхідГЗК», а це Дніпропетровська та Кіровоградська області.

       Голова Кіровоградської обласної ради Сергій Шульга та директор КЗ «Обласний центр з питань допомоги учасникам АТО та ВПО» Інна Колпак вручили нагрудний знак - Орден «Хрест Героя» родинам загиблих шахтарів, які брали участь в антитерористичній операції на сході України.

      Орден отримав син Олега Леонідовича Кулигіна, капітана української армії, начальника інженерної служби 3-го окремого полку спеціального призначення, начальника дільниці №7 Інгульської шахти ДП «СхідГЗК». О.Кулигін загинув 14 вересня 2014 року під час обстрілу Донецького аеропорту.

      Орден отримала вдова Едуарда Валентиновича Бершадського, старшого солдата, навідника 17-го окремого мотопіхотного батальйону 57 ОМПБр, підземного гірничоробочого з ремонту гірничих виробок дільниці «спуск-підйом» Інгульської шахти ДП «СхідГЗК». Е.Бершадський  загинув 11 березня 2019 року при виконанні службових обов’язків в районі с.Невельське Ясинуватського району Донецької області.

      У Смоліному Орден «Хрест Героя» (посмертно) вручили родинам загиблих шахтарів – Віталія Лашкула та Олександра Пашка. Віталій Леонідович Лашкул працював гірником очисного забою дільниці гірничо-капітальних робіт Новокостянтинівської шахти. На сході України командував відділенням інженерно-саперної роти. Загинув 14 грудня 2014 року в Луганській області під час виконання бойового завдання.

      Олександр Іванович Пашко працював кріпильником підземної дільниці №7 Смолінської шахти. Проходив службу старшиною 9-ї роти 24-ї окремої механізованої бригади. Загинув 9 серпня 2015 року під Сєвєродонецьком Луганської області при виконанні бойового завдання. Герої назавжди залишаться в нашій пам'яті!

      У Кропивницькому урочистості з нагоди свята відбулися на Меморіальному комплексі «Фортечні Вали» та біля пам’ятника учасникам ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС. У залах обласного Музею мистецтв була відкрита виставка-презентація першого в Україні портрета отамана Чорного Ворона. Урочистості тривали і на площі Богдана Хмельницького. Звідти представники силових структур та громадськість роз’їхалися містом, щоб покласти квіти до пам’ятних місць оборонцям України всіх поколінь.

      У Малій Висці через рясний дощ святкування були перенесені до сесійної зали колишньої Маловисківської районної ради. В залі зібралися учасники бойових дій та батьки полеглих маловищан, працівники структурних підрозділів, підприємств, установ та організацій Маловисківської міської ради, громадські активісти, представники міської ветеранської організації, небайдужі жителі громади. По закінченні урочистостей учасники заходів поклали квіти до Меморіалу землякам – захисникам Незалежної України.

      У Кам’янському пам’ятний мітинг та урочиста церемонія покладання квітів до Меморіалу загиблим воїнам АТО/ООС пройшли на Майдані Героїв. За проявлену мужність та особистий героїзм міський голова вручив нагороди волонтерам, членам ГО «Патріот-2015» та людям, які повернулися з зони ООС.

      У Жовтоводській громаді святкові заходи відбулися на трьох локаціях: біля пам’ятника героям Визвольної війни 1648-1654рр., Меморіалу пам’яті та слави загиблим воїнам в російсько-українській війні та у Палаці культури. В урочистостях взяли участь представники колективів підрозділів ДП «СхідГЗК» Жовтоводського майданчика. В знак пам’яті та вшанування українських воїнів усіх поколінь, які боронили рідну землю, учасники заходу поклали квіти до Пам’ятника та Меморіалу, вшанували пам'ять загиблих хвилиною мовчання. Родинам загиблих воїнів т.в.о. голови первинної профспілкової організації ДП «СхідГЗК» Андрій Карпов вручив Орден «Хрест Героя».
      Довідково. Нагрудний знак – Орден «Хрест Героя» – це відзнака Громадської Спілки «Всеукраїнське об’єднання «Ми українці». Вона була розроблена як індивідуальна відзнака за захист України і самопожертву, незламність духу і жагу до перемоги, за особисту мужність і героїзм, проявлені в захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України. Нагорода символізує Хрест як найвищу плату за любов до Батьківщини і самопожертву заради України, на яку здатні лише справжні Герої. Нагрудний знак вручається рідним загиблого захисника України. Відзнака розроблена у співпраці з Первинною профспілковою організацією ДП «НАЕК «Енергоатом». Це копія «Хреста Симона Петлюри», який надавався тим, хто боронив і боровся за незалежність України.

Розділ: