Відзначили День захисників та захисниць України

      У Жовтоводській громаді заходи з нагоди Дня захисників та захисниць України відбулися на трьох локаціях. У заходах взяли участь представники колективів підрозділів ДП «СхідГЗК» Жовтоводського майданчика.

      Біля Пам’ятника Героям Визвольної війни 1648-1654рр. жовтоводці почали збиратися задовго до заходу, організатори завершували останні приготування, учасники АТО/ООС жваво спілкувалися, вітаючи один одного, ветерани фотографувалися на згадку, студентство готувало квіти та державну символіку, а найменші - залюбки розглядали однострій військових та фотографувалися з ними.

      Захід розпочався вступним словом ведучих, які привітали присутніх з Днем захисників та захисниць України, Днем козацтва та Днем Покрови Пресвятої Богородиці та акцентували увагу на символічні сплетіння цих трьох свят воєдино. В знак пам’яті та вшанування українських воїнів усіх поколінь, які боронили рідну землю, учасники заходу поклали квіти до Пам’ятника. До присутніх звернувся міський голова Дмитро Ханіс та зазначив, що в цей день громада вшановує усіх героїв, хто в різні часи присвятив своє життя боротьбі за українську державність. Привітав та подякував захисникам, які і сьогодні стоять на сторожі дня прийдешнього, роблять можливим новий день під мирним небом. Зі словами привітань та вдячності до українських воїнів звернулися учні Жовтоводської гімназії №4, а хор «Веселка» подарував чудову пісню.

      Далі всі учасники заходу взяли участь у патріотичній ході та перемістилися до Меморіалу пам’яті та слави загиблим воїнам в російсько-українській війні. Мітинг розпочався з панахиди за загиблими українськими воїнами, та во славу тих, хто боронить рідну землю на Сході України. Учні шкіл міста нагадали біографії та військовий шлях жовтоводців, які стали на захист рідної країни, не стояли осторонь у нелегкий для українців час, віддали найдорожче – своє життя - за незалежність і цілісність України. Їх подвиг назавжди залишиться у нашій пам’яті та серцях.

      Учасники заходу низько схили голови під час хвилини мовчання, а потім сім’ї загиблих воїнів, учнівська молодь, керівництво міста, представники трудових колективів підприємств, організацій, установ, громадських організацій, студентство поклали квіти до меморіалу та стел.

      А фінальна пісня про воїнів, які віддали своє життя за наше сьогодення та майбутнє, не залишила байдужими нікого з присутніх, сльози виступали навіть у чоловіків. Пісня про життя … наші воїни перевтілилися в символ вічності - журавлів, дивляться з небес на своїх рідних, пролітаючи журавлиним ключем над рідною Україною, звертаються до своїх батьків, дружин, дітей з проханням жити далі…

      Заходи продовжилися у Палаці культури. Т.в.о. голови первинної профспілкової організації ДП «СхідГЗК» Андрій Карпов вручив родинам загиблих воїнів Орден «Хрест Героя» (посмертно).

      Нагрудний знак - Орден «Хрест Героя» - це відзнака Громадської Спілки «Всеукраїнське об’єднання «Ми українці». Вона була розроблена як індивідуальна відзнака за захист України і самопожертву, незламність духу і жагу до перемоги, за особисту мужність і героїзм проявлені в захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України. Нагорода символізує Хрест як найвищу плату за любов до Батьківщини і самопожертву заради України, на яку здатні лише справжні Герої. Нагрудний знак вручається рідним загиблого захисника України. Відзнака розроблена у співпраці з Первинною профспілковою організацією ДП «НАЕК «Енергоатом».

      Місцеві творчі колективи та виконавці підготували тематичні художні номери, які схвилювали присутніх зворушливістю, чутливістю, проникливістю, відкритістю, добротою, емоційністю. Ще раз нагадали про мужність і незламність українських воїнів, про їх жагу до щасливого життя України, про жертовність і мужність. Їм вдалося достукатися до кожного, ще раз нагадати, що герої живуть доти, до поки жива в наших серцях пам’ять про них.

      На завершення нашого репортажу ще раз вітаємо всіх з Днем захисників та захисниць України, Днем козацтва, зі святом Покрови.

      Дякуємо воїнам і героям усіх поколінь!

      Нехай Покрова оберігає наших воїнів, які несуть військову варту на Сході України, нехай вони якнайшвидше повертаються додому з перемогою!

      Усім, хто несе воїнську службу – вдачі та терпіння, успіхів та перемог!

      Всім - міцного здоров’я, щастя, родинної злагоди та добробуту, миру і спокою на нашій рідній землі.

      Фото М.Котової. Фоторепортаж можна переглянути на фейсбук-сторінці ДП "СхідГЗК" : https://www.facebook.com/vostgok.com.ua

Розділ: