Виробничі новини

 

Кадрові призначення

      З 21 жовтня 2021 року на посаду заступника генерального директора з економіки ДП «СхідГЗК» призначено Депелян Анжелу Мартіросівну в порядку переведення із ДП «НАЕК «Енергоатом».

Триває перевірка

      В автотранспортному господарстві комбінату триває перевірка з питання правильності оформлення дорожньої документації, законності та доцільності здійснення витрат паливно-мастильних матеріалів на утримання транспортних засобів. Перевірку здійснює комісія, яку очолює заступник генерального директора з економіки А.Депелян. До складу комісії входять спеціалісти контрольно-ревізійного та транспортного відділів, також залучаються  фахівці інших служб і відділів управління. Перевірка триватиме до 29 жовтня, про результати проінформуємо додатково.

Підприємство має працювати беззбитково

      26 жовтня під головуванням заступника генерального директора з економіки ДП «СхідГЗК» Анжели Депелян у режимі відеоконференції відбулася нарада щодо підсумків фінансово-економічної діяльності ДП «СхідГЗК» за 9 місяців 2021 року та питання шляхів скорочення витрат на виробництво та іншу операційну діяльність. У нараді в онлайн-режимі взяв участь в.о. генерального директора підприємства Сергій Шовгеля, який того дня перебував з робочим візитом на НК шахті.

      У вступному слові А.Депелян повідомила, що Міністерством енергетики затверджено беззбитковий фінансовий план підприємства на 2021 рік, яким передбачено отримання чистого доходу 2,17 млрд грн при собівартості 2,8 млрд грн. Планом передбачено 800 млн грн з державного бюджету на заробітну плату, які ще комбінат не отримав. До плану включено видатки з держбюджету в сумі 100 млн грн на реалізацію інвестиційного проєкту щодо збільшення виробничих потужностей Новокостянтинівської шахти. Також А.Депелян проаналізувала деякі показники діяльності комбінату за 9 місяців 2021 року в порівнянні з аналогічним періодом минулого року: чистий дохід – 1,05 млрд грн (2021 рік – 1,79 млрд грн); збиток – 934 млн грн (2021 рік – 371 млн грн). Заступник гендиректора з економіки зазначила, що єдине в Україні підприємство в галузі урановидобування не повинно бути збитковим: «На сьогодні має відбутися потужна командна робота всіх підрозділів і служб комбінату, спрямована на розробку дієвого механізму, спрямованого на беззбитковість виробництва та зниження собівартості готової продукції».

      Далі були заслухані керівники всіх підрозділів і служб комбінату щодо результатів діяльності за 9 місяців поточного року, проаналізовані причини недовиконання виробничої програми, накопичення збитків, обговорено можливі шляхи покращення ситуації. Нарада пройшла в продуктивному руслі, сформовані відповідні доручення, надані завдання опрацювати можливості розширення переліку послуг для сторонніх організацій, розробити заходи щодо зниження собівартості як на ІV квартал поточного року, так і на 2022 рік. З метою контролю та прийняття оперативних управлінських рішень аналогічні наради заплановано проводити щотижня.

Статистика та вакцинація

      На підприємстві спостерігається ріст захворюваності: станом на 26 жовтня на лікарняному перебуває 240 осіб, з яких 120 мають діагноз ГРВІ. На комбінаті зареєстровано 22 лабораторно підтверджених випадки захворювання на COVID-19.

      Станом на 25 жовтня на ДП «СхідГЗК» щеплено двома дозами 893 (19,4%) працівники, однією дозою – 284 (6,2%). Заплановано виїзд мобільних бригад з вакцинації на Смолінську шахту та ГМЗ. 28 жовтня буде організована чергова кампанія з вакцинування для працівників підрозділів Жовтоводського майданчика.

      Слід ще раз наголосити, що завершується погодження та підписання наказу МОЗ України щодо внесення змін до Переліку професій виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов'язковим профілактичним щепленням від коронавірусної інфекції. Даний документ передбачає стовідсоткове обов’язкове щеплення працівників, в тому числі підприємств, включених до переліку об’єктів державної власності, які мають стратегічне значення для економіки та безпеки держави. До об’єктів паливно-енергетичного комплексу входить і ДП «СхідГЗК». Сергій Шовгеля на селекторній нараді ще раз вказав на  особисту відповідальність керівників підрозділів щодо проведення вакцинації та запобігання зупинки виробництва у разі відсутності щеплень у працівників.

      На комбінаті вже є випадки, коли за відсутності ковід-сертифікату працівник не був направлений у відрядження і не зміг виконати свої безпосередні функціональні обов’язки.

Засідання оперативного штабу

      25 жовтня під головуванням В.Пухальського, головного інженера комбінату, відбулося засідання оперативного штабу із загальної координації будівництва об’єктів Новокостянтинівської шахти. В роботі штабу взяли участь в.о. генерального директора підприємства С.Шовгеля, представники  підрядної організації, провідні фахівці управління комбінату та НК шахти. Першочергове питання, яке обговорювалося на засіданні, – завершення в поточному році будівельно-налагоджувальних робіт по стволу «Головний». Учасники штабу обговорили план та графіки будівельно-монтажних робіт, дотримання термінів, необхідне матеріально-технічне забезпечення, потребу в прийнятті відповідних технічних рішень, кадровий ресурс для виконання робіт в умовах пандемії COVID-19. За інформацією директора Новокостянтинівської шахти С.Амброзьєва, спеціалісти підрядної організації вже завезли обладнання, проведені організаційні та побутові заходи, триває проведення інструктажів з охорони праці та техніки безпеки при роботи в шахті, здійснюється підготовка до спуску необхідного обладнання на горизонт -300 м.

      В ході засідання штабу було виявлено ряд недоліків в питаннях чіткої взаємодії всіх суб’єктів, задіяних у виконанні робіт, вчасному інформуванні, оперативному вирішенні поточних питань. С.Шовгеля вказав керівникам служб на необхідність ґрунтовної підготовки до засідань задля продуктивної діяльності та можливості вже в ході роботи штабу приймати швидкі конструктивні рішення, вносити зміни та доповнення.

Про ремонти гірничошахтної техніки

      Про справність та ремонти гірничошахтної техніки йшлося на нараді 25 жовтня, в якій взяв участь в.о. генерального директора підприємства С.Шовгеля, представники служб виробничо-технічної комплектації, головного механіка, договірного та транспортного відділів, юридичної служби. На онлайн-зв’язку перебували керівники та профільні фахівці шахт.

      Вів нараду головний інженер комбінату В.Пухальський, який у вступному слові наголосив, що обслуговування, ремонт та робота ГШО є визначальними у питаннях виконання виробничої програми. Головний акцент в ході обговорення був зроблений саме на техніці підземного комплексу шахт. Служба головного механіка підготувала зріз стану техніки по шахтах та була головним доповідачем з порядку денного наради. Разом з тим, вже при обговоренні даних по Смолінській шахті були виявлені чергові недоліки, які не дали можливості продуктивно попрацювати на нараді та прийняті дієві рішення. С.Шовгеля вказав учасникам наради на низьку виконавську дисципліну, відсутність системної взаємодії між службами управління і шахт в питаннях:

      - щодо робочого стану техніки;

      - інформування щодо потреб запчастин для проведення ремонтів;

      - вчасного подання та коригування заявок на запчастини, проведення ремонтів та обслуговування;

      - проведення тристороннього (шахти – служба ВТК – служба головного механіка) постійного моніторингу наявності та потреб запчастин, матеріалів для ремонтів.

      Служба ВТК проінформувала, що за останні тижні проведено дві закупівлі матеріалів та запчастин для ремонту ВШТ. Разом з тим знову виникають питання з тих чи інших напрямків, розтягуються в часі обстеження техніки та формування дефектних актів, а як наслідок – неможливість оперативного проведення ремонтної кампанії. Тож причиною неналежного і неробочого стану гірничошахтної техніки не завжди є дефіцит фінансування для придбання запчастин та проведення ремонтів, а нездадність оперативно реагувати та приймати управлінські рішення як з боку шахт, так і фахівців управління.

      Через прогалини в роботі та комунікації (про які йшлося вище) ефективних і дієвих рішень на нараді прийнято не було. Поставлено ряд завдань службам до наступної технічної наради, на якій буде розглядатися і питання стану роботи техніки поверхневого комплексу шахт.

Розділ: